Категорія
Новини
Дата

Horizon Capital розглядає понад 80 українських компаній для інвестицій з нового фонду на $250 млн

Інвесткомпанія Horizon Capital має пайплайн з більш як 80 компаній, які можуть отримати фінансування з нового фонду Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV). Про його запуск компанія оголосила 26 вересня. Перші інвестиції плануються протягом найближчих трьох місяців. Про це в інтервʼю Forbes розповіла головна виконавча директорка Horizon Capital Олена Кошарна.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Horizon Capital запустить фонд до 30 вересня. Перші інвестиції плануються протягом перших 100 днів з моменту запуску.
  • «У нашому пайплайні близко 80 компаній, які ми наразі розглядаємо», – зазначила Кошарна. Деякі з них уже перебувають на стадії due diligence та остаточного схвалення інвестиційним комітетом, додала вона.
  • Фонд інвестуватиме в ІТ-сектор, e-commerce, фінтек та інші інноваційні індустрії, а також експортоорієнтовані інноваційні споживчі товари та послуги, легку промисловість із доданою вартістю та харчову промисловість, електронну комерцію та багато іншого, перелічує Кошарна.
  • «Протягом останніх 10 років ми в першу чергу інвестували в технологічні та експортоорієнтовані компанії, що швидко зростають і можуть конкурувати в глобальних масштабах. Включаючи Ajax, Creatio, Genesis, airSlateIntellias та інші, – каже вона. – Водночас ми підтримуємо швидкозростаючих локальних «чемпіонів», таких як інноваційний дискаунтер «Аврора», а також гравців електронної комерції «Розетка-ЕВО», MakeUp«Лікі24» та багато інших. HCGF IV продовжує цю стратегію».
  • Horizon Capital шукає потенційні обʼєкти для інвестування власними силами, однак відкритий до пропозицій самих підприємців, зазначає директорка компанії: «Часто це відбувається через рекомендації засновників, яких ми вже підтримали, зокрема Олександра Конотопського з Ajax або Володимира Многолєтнього з Genesis».
  • Наразі HCGF IV зібрав $125 млн, однак цільовий рівень – $250 млн. «Зазвичай на це дається рік після закриття першого етапу, але ми сподіваємося зробити це протягом шести місяців та закрити фонд вже у першому півріччі 2023 року», – сказала Кошарна.

Контекст

Horizon Capital Growth Fund IV залучив $125 млн на першому етапі. Фонд підтримали ЄБРР, МФК, Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft (дочірня компанія KfW Group), Голландський банк розвитку, Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються (SIFEM), Western NIS Enterprise Fund та Zero Gap Fund (сформований у співпраці між The Rockefeller Foundation та John D. and Catherine T MacArthur Foundation). 

Найбільшим інвестором є ЄБРР, який виділив до $40 млн для фонду HCGF IV. У майбутньому банк може збільшити свою інвестицію до $50 млн.

Horizon Capital – інвестиційна компанія, що фокусується на проєктах у Центрально-Східній Європі. Активи під управлінням – понад $1,2 млрд. Протягом останніх пʼяти років компанія залучила $580 млн для підтримки підприємців з України та Молдови.

В Україні компанія інвестувала у RozetkaAjax SystemsGenesis, Biopharma, MakeUp та інші відомі українські бізнес-проєкти.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні