Rozetka.ua

Виторг 18 млрд грн, ритейл

Rozetka.ua /Фото Олександр Чекменьов
Прибуток 110 млн грн
33 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
5000
Керівник
Владислав та Ірина Чечоткіни
Власник
Владислав та Ірина Чечоткіни, Horizon Capital
Річний приріст виторгу
48%
Центральний офіс
Київ

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2005

Рік заснування R&D‑відділу: 2008

Штат R&D‑відділу: 575

Інвестиції в R&D: $14 млн на рік 

Керівник напряму: Ігор Валенкевич

Найбільший онлайн‑ритейлер України Rozetka прирівнює IT‑відділ до R&D. Головний клопіт – робити гарну вітрину для 12 млн товарів, а також розвивати внутрішні сервіси.

У листопаді Rozetka запустилася в Узбекистані. «Ми розвиваємося навіть швидше, ніж планували», – написав співзасновник компанії Владислав Чечоткін. Rozetka збирається відкрити шість точок у Ташкенті та розпочати експансію до регіонів – від Самарканда до Бухари.

«Внутрішні продукти на 90% створені нашою командою», – каже керівник IT‑відділу Ігор Валенкевич. Серед них CRM‑ та ERP‑системи, програма відеоспостереження для складу й додаток, який допомагає кур’єру планувати маршрут. Пропонувати ідеї нових фіч може будь‑який співробітник, було б кому реалізувати – у Rozetka відкрито понад 100 вакансій у IT‑департаменті.

100 найбільших приватних компаній 2021

Сайт Rozetka – четвертий за популярністю в Україні. Конкуренти‑ритейлери далеко позаду. За даними аналітичної компанії Kantar, інтернет‑магазин «Епіцентру» на 15‑му місці, маркетплейс Allo – на 23‑му.

Компанія розширює свою фізичну присутність. Узимку 2021‑го Rozetka оголосила про запуск франшизи і за перші шість місяців відкрила 15 партнерських точок. Список охочих співпрацювати довгий – у листі очікування близько 1500 людей, готових сукупно вкласти в розвиток мережі $40 млн, говорив засновник компанії «Франч» Роман Кирилович, який допомагав Rozetka запустити партнерську мережу. «Місткість ринку – понад 1000 точок», – запевняє Владислав Чечоткін.

100 найбільших приватних компаній 2020

«Бізнесу карантин посприяв», – оцінює Владислав Чечоткін, 42, результати Rozetka у першій половині 2020 року. За два квартали виручка компанії перевищила 11 млрд грн – це всього на 10% менше, ніж за весь минулий рік. У 2020‑му Rozetka майже гарантовано перевершить по виручці найбільших торговців електронікою «Фокстрот» і Comfy. За 15 років бізнес Владислава та Ірини Чечоткіних непогано відірвався від традиційних конкурентів. Сайт Rozetka – п’ятий за популярністю в Україні, з 41 млн відвідувань у серпні. Але розслаблятися рано, на горизонті новий суперник – перезапущений у грудні 2019 року онлайн‑магазин «Епіцентр К». Він набирає по 7 млн візитів на місяць, забезпечуючи до 10% обороту мережі.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Vodafone /Фото Getty Images
Виторг 18,1 млрд грн
Прибуток 1,2 млрд грн
Samsung Україна /Фото Ravi Sharma / Unsplash
Виторг 17,7 млрд грн
Прибуток 324 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд