Категорія
Новини
Дата

Канада скасовує мита на імпорт українських товарів. Рішення може торкнутися понад 100 позицій агропродукції

Канада скасує на рік всі мита на імпорт товарів з України. Про це оголосив у неділю в Києві премʼєрміністр Канади Джастін Трюдо після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, йдеться у повідомленні уряду Канади.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Нові правила набудуть чинності після затвердження та реєстрації рішення уряду. Тоді Канадське прикордонне агентство випустить митне повідомлення з детальним описом того, як імпортери можуть скористатися цим рішенням, сказано у пресрелізі.
  • Хоча більшість товарів з України ввозять до Канади безмитно відповідно до Угоди про вільну торгівлю (CUFTA), мита, як і раніше, застосовуються до певних товарів, зазначили в канадському уряді.
  • З 2019-го по 2021 рік український експорт до Канади в середньому становив 170,8 млн канадських доларів (близько $132 млн) на рік, а Канада збирала з цих товарів близько 2,6 млн мит (понад $2 млн).

Контекст

Канада й Україна підписали угоду про вільну торгівлю 11 липня 2016 року. CUFTA набрала чинності 1 серпня 2017 року. Наразі угода охоплює лише торгівлю товарами.

CUFTA передбачає скасування ввізних мит на імпорт 98% українських промислових та сільськогосподарських товарів. Виняток становлять легкові автомобілі (щодо них встановлено перехідний період у сім років, під час якого ввізні мита поступово буде знижено до 0%) та 108 тарифних ліній сільгосппродуктів (птиця, молочні продукти, яйця і яєчні продукти, сири тощо) – їх можна експортувати без мит тільки в межах квот Канади.

Наприкінці квітня про скасування мит на українські товари оголосили Велика Британія та Євросоюз.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні