Категорія
Новини
Дата

Казахстан вийшов із угоди СНД про валютний комітет

Казахстан вийшов з угоди СНД 1995 року про Міждержавний валютний комітет. Відповідний протокол підписав президент країни Касим-Жомарт Токаєв, документ уже набув чинності, пише zonakz.net.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Затвердити протокол про припинення дії Угоди про створення міждержавного валютного комітету від 26 травня 1995 року, здійснений у Мінську 25 жовтня 2013 року», – йдеться в указі. 
  • Комітет було створено для координації грошово-кредитної та валютної політики держав – учасниць угоди про створення платіжної спілки держав – учасниць СНД, а також співробітництва та здійснення узгоджених дій у питаннях валютного контролю.

Контекст

Президент Казахстану Токаєв на економічному форумі у Санкт-Петербурзі у присутності Путіна заявив, що його країна не визнаватиме псевдореспубліки «ЛДНР». 

Згодом Токаєв заявив, що планує збільшити поставки нафти до Європи, але РФ закрила важливий термінал для її експорту.

6 липня на казахському родовищі Тенгіз стався вибух. Того ж дня стало відомо, що Казахстан розглядає заборону на перевезення санкційних товарів до РФ та Білорусі, які потрапили під санкції ЄС, Великої Британії та США.

Напередодні Токаєв доручив уряду диверсифікувати маршрути поставок нафти до Європи в обхід РФ.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні