Категорія
Новини
Дата

Kernel відповіла на звинувачення Варшавської біржі в порушенні правил ринку капіталу

1 хв читання

Агрохолдинг Kernel вважає висновки Комітету з корпоративного управління Варшавської фондової біржі про порушення компанією Правил належної практики біржових компаній ВФБ 2021 «передчасними і недостатньо обґрунтованими». Про це йдеться у спеціальному звіті компанії. 

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Kernel заявила, що цінує рішення Комітету, однак, зазначає, що комунікація між цим органом та компанією у питаннях дотримання кращих практик корпоративного управління для компаній, що котируються на WSE, була дуже обмеженою та складалася лише з одного раунду обміну інформацією.
  • Kernel наголосила, що жодних попередніх обговорень не проводилося, що дозволило б їй представити додаткові докази з цього питання. «У звʼязку з таким обмеженим спілкуванням висновки Комітету щодо порушення правила 4.13 Кращої практики вважаємо передчасними та недостатньо обґрунтованими», – йдеться у коментарі, який передала Forbes пресслужба компанії.
  • Kernel заявила, що жодних спеціальних обмежень щодо участі у випуску акцій не було, і час для прийняття рішень був достатній, про що свідчить те, що інвестори, які мали намір взяти участь, змогли це зробити. «Всіх вимог та правил щодо процесу розміщення акцій було дотримано», – йдеться у звіті. 
  • Компанія наголосила, що готова до додаткових відкритих обговорень із комітетом з цього питання і «продовжує дотримуватися найвищих стандартів корпоративного управління».

Контекст

29 січня незалежний Комітет з корпоративного управління Варшавської фондової біржі заявив про порушення агрохолдингом Kernel Правил належної практики біржових компаній ВФБ 2021.

У главі 4 Good Practices of WSE Listed Companies 2021 наголошується, що при прийнятті рішень акціонерні товариства мають передусім враховувати повагу до «законних інтересів окремих груп інвесторів». 

Комітет корпоративного управління ВФБ вважає, що, випустивши акції у серпні 2023 року, Kernel порушила самі принципи функціонування ринку капіталу і, зокрема, основні права акціонерів компанії, включаючи право на рівне ставлення. Зазначається, що емісія Kernel слугувала конкретним цілям одного з акціонерів, що нівелює сутність публічної компанії як спільноти інтересів окремих груп її власників. 

«Така практика компаній, акції яких котируються на Варшавській фондовій біржі, викликає рішучий спротив комітету і за жодних обставин не може бути схвалена ним», – наголошується у висновках.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні