Категорія
Новини
Дата

Конфіскована яхта Медведчука перейшла під прапор України

Арештована люксова 92-метрова яхта Royal Romance Віктора Медведчука набула статус українського судна, що означає національну приналежність судна, на яке поширюється юрисдикція України, повідомляє АРМА.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Голова Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України Євгеній Ігнатенко вручив АРМА відповідне Свідоцтво про право плавання під Державним прапором України. Також зміни вже внесені до Міжнародної морської організації (ІМО).
  • За словами Ігнатенко, таким чином перший в історії України арештований актив, що знаходиться за кордоном, отримав державну реєстрацію в Україні. 
  • Зміна прапора сприятиме подальшій реалізації арештованої яхти та надходження коштів від продажу до державного бюджету України.

Контекст

До війни Forbes оцінював статки Віктора Медведчука в $620 млн. Третина цієї суми, $190 млн – його персональний транспорт, зокрема 92-метрова яхта Royal Romance. Вона побудована в 2015 році нідерландською компанією Feadship, тоді коштувала близько $200 млн. Але після введених проти Медведчука та його оточення санкцій у лютому 2021-го Forbes оцінив її удвічі дешевше. Медведчук володів яхтою через офшор на Маршаллових островах.

У лютому Кабмін погодив продаж Royal Romance, що належить сімʼї Медведчуків.

20 березня вперше в історії України та практиці АРМА було оголошено про початок реалізації арештованого активу за кордоном – яхти Медведчука Royal Romance.  

23 квітня стало відомо, що у конкурсі на реалізацію яхти Медведчука перемогла компанія Troostwijk Auctions з Нідерландів. Аукціонний дім Troostwijk Auctions створено в 2015 році. Він спеціалізується на продажу яхт та іншого обладнання. Глобальне географічне охоплення – 175 країн, має пʼять представництв по всьому світу. Зокрема, у США, ОАЕ та в Хорватії. 

У штаті аукціонного дому працюють 210 фахівців. Щорічно Troostwijk Auctions виставляє близько 120 млн лотів. Дохід Troostwijk Auctions щорічно становить близько €1,5 млрд. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні