Категорія
Новини
Дата

Найбільша інвесткомпанія світу BlackRock інвестує $700 млн в накопичувачі енергії в Австралії

Фонд під управлінням американської BlackRock Real Assets збирається придбати Akaysha Energy, австралійську фірму, що розробляє проєкти акумуляторних накопичувачів енергії. BlackRock готова виділити на це $700 млн, пише CNBC.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • BlackRock планує виділити понад 1 млрд австралійських доларів (близько $700 млн) «для підтримки нарощування» понад 1 ГВт акумуляторних накопичувачів, йдеться у заяві інвесткомпанії.
  • BlackRock зазначила, що в Akaysha у найближчій перспективі є плани щодо розвитку проєктів зі зберігання енергії на ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону, включаючи Японію і Тайвань.
  • Оскільки австралійська інфраструктура відновлюваних джерел енергії продовжує «дозрівати», будуть потрібні інвестиції в активи для акумуляторних накопичувачів, зазначив керівник кліматичної інфраструктури в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні в BlackRock Чарлі Рід.
  • За його словами, це необхідно «для забезпечення стійкості і надійності енергосистеми, особливо з урахуванням більш раннього, ніж очікувалося, виведення з експлуатації вугільних електростанцій».

Контекст

Ефективні великомасштабні системи зберігання енергії будуть набувати все більшого значення з розширенням потужностей відновлюваних джерел енергії, зазначає CNBC. Це повʼязано з тим, що хоча джерела енергії, такі як сонце і вітер, є відновлюваними, але вони не є постійними.

Міжнародне енергетичне агентство заявило, що швидке збільшення обсягів зберігання енергії має вирішальне значення для задоволення потреб у гнучкості в системі електропостачання. За даними МЕА, у 2020 році інвестиції в акумуляторні накопичувачі зросли майже на 40% і досягли $5,5 млрд.

Дані уряду Австралії свідчать, що на частку викопного палива припадало 76% від загального обсягу виробництва електроенергії в 2020 році, при цьому частка вугілля становила 54%, газу – 20% і нафти – 2%. Частка відновлюваних джерел енергії складала 24%. Відновлювані джерела енергії забезпечили близько 77 716 ГВт·год електроенергії у 2021-му, заявляють в уряді. Це становить 29% загального обсягу виробництва електроенергії в Австралії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні