Категорія
Новини
Дата

Окупанти вночі знову обстріляли Запорізьку АЕС

Через черговий обстріл Запорізької АЕС російськими військовими цієї ночі було пошкоджено обладнання зв’язку енергоблоку №6 з відкритим розподільчим пристроєм ЗАЕС, повідомила пресслужба НАЕК «Енергоатом».

Ключові факти

- Внаслідок атаки відключились блоковий трансформатор і трансформатори власних потреб енергоблоку. Через втрату живлення відбувся аварійний запуск двох дизель-генераторів систем безпеки для забезпечення роботи насосів охолодження палива.

- О 02:00 персонал ЗАЕС налагодив живлення власних потреб енергоблоку №6 від системи шин інших енергоблоків станції. Дизель-генератори 6-го енергоблоку були вимкнені і переведені в режим чергування.

- «Окупанти продовжують вчиняти акти ядерного тероризму на атомних станціях України. Їх не зупиняє навіть присутність на майданчику Запорізької АЕС інспекторів МАГАТЕ», – заявили в «Енергоатомі».

Контекст

З початку серпня окупанти регулярно обстрілюють територію Запорізької АЕС, бʼють по лініях електропередач, щоб відʼєднати АЕС від української енергосистеми та підключити до російської. 25 серпня вперше в історії сталося повне відключення ЗАЕС від енергомережі. 

29 серпня супутникова компанія Maxar Technologies опублікувала знімки, на яких видно, що в даху будівлі Запорізької АЕС, схоже, утворилися чотири пробоїни.

ООН, США та Україна закликали РФ до виведення військової техніки й особового складу з ядерного об’єкта.

1 вересня місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. Після інспекції Рада керуючих МАГАТЕ, яка складається з представників 35 держав – членів ООН, ухвалила резолюцію з вимогою до Росії припинити окупацію ЗАЕС.

19 вересня російська армія завдала ракетного обстрілу промислової зони Південноукраїнської АЕС. Потужний вибух стався всього за 300 м від реакторів АЕС. Ударною хвилею пошкоджено будівлі електростанції, розбито понад 100 вікон.

Матеріали по темі
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні