Категорія
Новини
Дата

«Прохолодні двадцяті». Світову економіку чекає десятиліття слабкого зростання попри уникнення рецесії – прогноз МВФ

Світову економіку чекає десятиліття «млявого зростання» та «народного невдоволення», незважаючи на те, що їй вдалося уникнути рецесії, повідомила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, пише Financial Times.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За її словами, наразі глобальна активність «слабка за історичними стандартами, а перспективи зростання сповільнюються після світової фінансової кризи». 
  • Георгієва пояснила, що «інфляція не повністю переможена, бюджетні буфери виснажені, а борг збільшився, що створює серйозну проблему для державних фінансів у багатьох країнах».
  • Директор-розпорядник МВФ заявила, що боротися з високим рівнем боргу буде важко в рік, коли пройде рекордна кількість виборів, додавши, що геополітична напруженість «збільшує ризики фрагментації економіки». 
  • У своєму зверненні до Атлантичної ради в четвер вона додала, що без заходів щодо підвищення продуктивності та зниження боргового тягаря світ стикнеться з «млявим і розчаровуючим» десятиліттям, яке економістка назвала «прохолодними двадцятими».
  • За її словами, основним фактором уповільнення зростання стало значне та широкомасштабне уповільнення продуктивності. Георгієва закликала країни вжити заходів щодо зміцнення управління, скорочення бюрократичної тяганини, збільшення участі жінок на ринку праці, покращення доступу до капіталу та адаптації до зміни клімату.
  • Хоча вищі відсоткові ставки виявилися ефективним засобом боротьби з інфляцією, вони також означали, що витрати урядів на обслуговування боргу зараз перебувають на найвищому рівні за останні десятиліття, сказала вона.

Контекст

Наступного тижня фонд опублікує оновлений набір прогнозів світової економіки, який, за словами Георгієвої, покаже більше зростання, ніж очікувалося в попередньому звіті у січні. МВФ заявив тоді, що зростання світового валового внутрішнього продукту залишиться на рівні 3,1% у 2024 році і зросте до 3,2% у 2025-му.

Очікується, що глобальна інфляція зменшиться до 5,8% у 2024 році та до 4,4% у 2025-му, при цьому прогноз на 2025 рік буде переглянуто в бік зниження.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні