Категорія
Новини
Дата

Рада ЄС схвалила продовження безмитної торгівлі з Україною на рік

Рада Європейського Союзу затвердила регламент, який продовжує припинення дії всіх мит, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту до ЄС ще на рік, до червня 2024 року, йдеться в офіційному повідомленні.

Ключові факти

  • Зазначається, що відновлюючи безмитний режим, «ЄС продовжує демонструвати непохитну політичну та економічну підтримку України».
  • Ці заходи мають допомогти Україні зберегти стабільність торговельних відносин із ЄС та економіку у дуже складних умовах.
  • «Оновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас нададуть ЄС спосіб захистити, за потреби, внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів», – сказав міністр Швеції з міжнародного співробітництва з метою розвитку та зовнішньої торгівлі Йохан Форссел.
  • Тепер, коли регламент ухвалено, він буде підписаний представниками Ради ЄС та Європарламенту й опублікований в офіційному журналі до набрання чинності 6 червня.

Контекст

У травні 2022 року Рада ЄС затвердила рішення про скасування на рік мита і квот на українські товари. Рішення зупиняє усі тарифи згідно з розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, які ще не були лібералізовані. Це стосувалося, зокрема, промислової продукції, оподаткування якої підлягало поступовому скасуванню до кінця 2022 року, фруктів і овочів, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції, що підлягає тарифним квотам. 

Також скасовуються антидемпінгові мита та застосування загальних правил щодо імпорту з України.

Наприкінці лютого Єврокомісія запропонувала продовжити призупинення імпортних обовʼязків, квот і заходів із захисту торгівлі щодо українського експорту.

27 квітня Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту погодив подальше призупинення імпортних мит ЄС на український експорт терміном на один рік для підтримки економіки України. 28 квітня цю пропозицію погодили постійні представники країн ЄС.

9 травня Європейський парламент проголосував за продовження скасування ввізного мита на український експорт ще на рік, повідомив журналіст «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк у Twitter. Рішення стосується одностороннього призупинення як імпортних мит, так і антидемпінгових мит, запроваджених ЄС щодо української продукції, йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту. 

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні