Категорія
Новини
Дата

Російська економіка обвалиться до рівня кризи 1998 року — JPMorgan

JPMorgan заявив, що очікує, що економіка Росії скоротиться на 35% у другому кварталі та на 7% у 2022 році, оскільки економіка зазнає зниження економічного виробництва, порівнянного з кризою 1998 року

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

  • «Зниження російського ВВП від піку до мінімуму зараз очікується на рівні близько 12%, порівняно з кризами 1998 (~10%) і 2008 (~11%) і шоком COVID-19 (~9%)», пише Анатолій Шаль з JPMorgan сказано в записці до клієнтів.
  • JPMorgan очікує, що цього року експорт росії знизиться приблизно на 13%, внутрішній попит – приблизно на 10%, а імпорт – приблизно на 30%.
  • «Зростаюча економічна та політична ізоляція Росії призведе до зниження зростання в довгостроковій перспективі», – додав Шал.
  • «Ми очікуємо зростання в Росії приблизно на нуль у наступному році (проти -1,0% раніше) і тенденцію зростання приблизно на 1% у довгостроковій перспективі».

3 березня російський олігарх Олег Дерипаска заявив, що на Росію чекає найжорстокіша економічна криза мінімум на три роки через її війну з Україною.«Помножте кризу 1998-го мінімум на три» – російський мільярдер Дерипаска прогнозує «найжорстокішу» кризу в Росії через війну з Україною.

Світ протестує проти агресії Росії, зокрема за допомогою санкцій. Навіть традиційно нейтральні країни – Швейцарія, Південна Корея, Сінгапур – вирішили завдати удару російській економіці, щоб допомогти закінчити війну в Україні. За цим посиланням повний список санкцій.

Також Евросоюз та Велика Британія вперше ввели персональні санкції проти Володимира Путіна.

Також через війну Росії проти України міжнародні компанії розривають співпрацю з російським бізнесом. Nike, Apple, Boeing – хто ще припинив бізнес із РФ читайте в нашому тексті «Які світові компанії більше не ведуть бізнес із Росією».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні