Категорія
Новини
Дата

США надали Україні близько $50 млрд від початку війни. В уряді очікують $10 млрд до вересня

Від початку повномасштабної війни допомога США Україні у сфері безпеки, економіки, гуманітарної та соціальної підтримки сягнула близько $50 млрд, повідомила міністерка фінансів Джанет Єллен у Києві, пише «Інтерфакс Україна». За словами премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля, США погодилися до вересня виділити Україні понад $10 млрд на покриття дефіциту бюджету.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Від самого початку цієї неспровокованої агресії США стали одним із найбільших донорів, які на двосторонньому рівні підтримували стійкість України. Нині ми можемо сказати, що у сфері безпеки, економіки, гуманітарної та соціальної підтримки ми надали вже близько $50 млрд», – сказала Єллен.
  • Зокрема, за її словами, $14 млрд уже надано на підтримку економічної стійкості України і найближчим часом планується надати ще $8 млрд на підтримку в цій сфері.
  • Шмигаль зазначив, що 2022 року США були лідерами серед країн партнерів за рівнем наданої фінансової допомоги. За його словами, США взяли на себе зобовʼязання до вересня виділити Україні понад $10 млрд і вже розпочали цей процес.
  • «Цього року дефіцит бюджету України становить близько $38 млрд. США до вересня взяли на себе обовʼязок і вже виділяють Україні понад $10 млрд протягом цього періоду», – цитує Шмигаля «Укрінформ».
  • Крім того, у рамках швидкого відновлення США виділили вже $1,5 млрд і $1,1 млрд на відновлення енергетики України та Молдови.
  • Президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою фінансів Сполучених Штатів Америки Джанет Єллен, повідомила пресслужба глави держави.
  • Згідно із повідомленням, президент наголосив на необхідності посилення санкцій, щоб позбавити Росію можливості фінансувати війну.

Контекст

До роковин початку війни США запровадили блокуючі санкції проти ще 22 фізичних і 83 юридичних осіб у відповідь на агресію Росії проти України. Під обмеження потрапила низка фінансових організацій Росії, йдеться у повідомленні Мінфіну США. З 10 травня буде запроваджено 200-відсоткове мито на алюміній та алюмінієві товари з Росії.

До SDN list потрапили Московський кредитний банк (МКБ), банки «Санкт-Петербург», «Уралсіб», «Зеніт» і МТС-банк, Ланта-банк, Металлінвестбанк, «Лівобережний», «Приморʼя», СДМ-банк та Уральський банк реконструкції та розвитку (УБРіР).

24 лютого Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги в галузі безпеки, щоб підтвердити підтримку захисників України та посилити протиповітряну оборону України, йдеться в повідомленні відомства. Пакет на загальну суму $2 млрд надається в рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). Зокрема, США виділяють додаткові безпілотні авіаційні системи та засоби протидії дронам та радіоелектронної боротьби, а також критично важливі запаси боєприпасів для артилерійських та високоточних вогневих засобів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні