Категорія
Новини
Дата

Суд арештував частку дружини Медведчука в «Запорізькому заводі феросплавів» на понад 1 млрд грн

Суд наклав арешт на корпоративні права Оксани Марченко в АТ «Запорізький завод феросплавів», загальна вартість заблокованих активів становить понад 1 млрд грн, йдеться в повідомленні СБУ.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Згідно з повідомленням спецслужби, рішення суду стосується 13,7% акцій підприємства, якими дружина Медведчука володіє через чотири офшорні компанії.
  • У СБУ зазначили, що арешт активів убезпечить їх від продажу чи перереєстрації на підставних осіб і в подальшому дасть змогу передати на користь держави.
  • «Запорізький завод феросплавів» є монопольним виробником металевого мангану в Україні і входить до списку найбільших металургійних компаній в Європі.

Контекст

Дружина підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука Оксана Марченко є кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємства у Ялті, які переводили мільйонні суми на рахунки Росгвардії та російського МВС в окупованому Криму, повідомляє СБУ. Марченко повідомили про підозру. За даними слідства, для реалізації схеми Марченко зареєструвала в Ялті товариство зі статутним капіталом у понад 1 млрд руб., для його створення були задіяні активи трьох підконтрольних інвестиційних компаній у Києві.

Наприкінці лютого цього року за матеріалами СБУ було арештовано майно дружини Медведчука більш як на 5,6 млрд грн.

Слідчі СБУ вже повідомили фігурантці про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

У березні за матеріалами СБУ суд арештував чергові активи Марченко, яку підозрюють у фінансуванні російських окупаційних угруповань. Їхня загальна вартість становить понад 440 млн грн, ідеться у повідомленні СБУ. Рішення суду стосується 6,8% акцій ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна» в Запоріжжі, якими Марченко володіє через три офшорні компанії. 

На початку квітня суд наклав арешт на ще дві земельні ділянки з об’єктами нерухомості, які незаконно перебували у власності Марченко. Загальна вартість цього майна становить майже 17,5 млн грн, ідеться у повідомленні СБУ.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні