Категорія
Новини
Дата

Суд поставив крапку у 20-річній суперечці за «Корвалол» між «Дарницею» і «Фармаком»

Верховний Суд 18 січня задовольнив скаргу фармацевтичної компанії «Дарниця» та скасував визнання торговельної марки «Корвалол Corvalolum» компанії «Фармак» добре відомою в Україні. Про це повідомила адвокат «Дарниці», партнерка Aequo Тетяна Кудрицька. 

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Контекст

  • Розширена колегія Верховного Суду погодилася з аргументами «Дарниці» про незаконність рішення Апеляційної палати Мінекономіки щодо надання торговельній марці «Корвалол Corvalolum» компанії «Фармак» статусу добре відомої, йдеться у повідомленні. 
  • В «Дарниці» заявляють, що вердикт суду найвищої інстанції фактично ставить крапку на претензіях «Фармака», оскільки є остаточним і не підлягає оскарженню.
  • «Це важливий прецедент для української судової практики, оскільки ще жодне рішення Апеляційної палати щодо визнання торговельних марок добре відомими нікому не вдалось скасувати у судовому порядку», – зазначила Кудрицька. 

Контекст

Раніше компанія «Фармак» уже намагалася, проте безуспішно, оскаржити право «Дарниці» на володіння власною маркою «Корвалол-Дарниця» саме на підставі того, що Мінекономіки надало позначенню «Корвалол Corvalolum» статус добре відомої торговельної марки «Фармака». Але того разу Верховний Суд також ухвалив рішення на користь «Дарниці», юристи якої наполягали на недопущенні монополії на поширений седативний препарат, та підтвердив право «Дарниці» випускати його під маркою «Корвалол-Дарниця».

Суперечка «Дарниці» та «Фармаку» почалася в 2004 році, коли представники «Фармака» зробили спробу отримати виключні права на виробництво «Корвалолу» в Україні. В 2011 році, а потім у 2019-му суд підтвердив право компанії «Дарниця» на володіння товарним знаком «Корвалол Corvalolum».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні