Категорія
Новини
Дата

Туреччина очікує відправлення з українських портів одного судна із зерном на день

Туреччина очікує, що одне судно із зерном буде залишати українські порти щодня, доки діє угода про безпечний прохід, пише Reuters з посиланням на високопоставленого турецького чиновника.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Якщо нічого не завадить, деякий час експорт здійснюватиметься одним судном на день», – сказав чиновник.
  • Також він повідомив, що відправлення судна Razoni, яке вийшло з порту Одеса 1 серпня, було відкладено на кілька днів через технічні проблеми. 
  • За даними Міноборони Туреччини, Razoni має прибути до турецького узбережжя вранці в середу, а пізніше того ж дня його оглянуть представники України, РФ, Туреччини та ООН.

Контекст

22 липня у Стамбулі було підписано угоду про вивезення зерна та іншого продовольства з портів України. Зокрема підписано дві дзеркальні угоди у тристоронньому форматі. 

Угода передбачає створення у Стамбулі Спільного координаційного центру за участю представників України, Туреччини, ООН та РФ. Він займатиметься загальним наглядом і координацією реалізації домовленостей, реєстрацією суден, що прямують у розблоковані українські порти, затвердженням графіків транзиту та заходу суден у порти.

Наступного дня після підписання угоди російські війська атакували одеський морський торговий порт крилатими ракетами. Дві ракети було збито силами ППО, ще дві влучили в обʼєкти інфраструктури порту. 

У Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України.

25 липня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна розпочне експорт зерна через Чорне море відповідно до підписаних у Стамбулі домовленостей. 29 липня Зеленський разом з іноземними послами відвідав порт Чорноморськ, де заявив, що Україна готова до експорту зерна.

В понеділок вперше з 24 лютого з Одеського порту вийшло судно, яке завантажене українським продовольством. Судно Razoni з 26 000 тонн української кукурудзи прямує до порту Тріполі у Лівані. Після відправлення першого судна міністр інфраструктури заявив, що протягом наступних двох тижнів з портів Одеса, Чорноморськ та Південний відправляться не більше п’яти суден.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні