Категорія
Новини
Дата

У засекреченому пункті указу Путіна йдеться про мобілізацію мільйона осіб – «Нова газета. Європа»

Засекречений сьомий пункт указу президента РФ Путіна про мобілізацію дозволяє призвати 1 млн осіб. Про це пише «Нова газета. Європа» з посиланням на джерело в адміністрації президента країни-агресора.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

- Сьомий пункт указу Путіна про мобілізацію позначений «для службового користування». За словами речника президента РФ Дмитра Пєскова, в засекреченому пункті йдеться про кількість резервістів, яких можуть призвати на військову службу.

- Співрозмовник видання наголошує, що спочатку обговорювалося питання занесення під гриф «для службового користування» всього тексту указу – за це виступали представники міноборони. Пізніше, за словами джерела, було ухвалено рішення приховати під грифом лише сьомий пункт, у якому справді йшлося про чисельність тих, хто має бути мобілізований.

- «Цифру кілька разів виправляли і зрештою зупинилися на мільйоні», – уточнив співрозмовник видання.

Контекст

21 вересня президент країни-агресора Путін підписав указ про часткову мобілізацію в РФ. За словами міністра оборони РФ Шойгу, Росія планує мобілізувати 300 000 резервістів.

Практично всі українські топпосадовці, з якими поговорив про це Forbes, радше іронізують зі спроби керівництва РФ втриматися у війні з Україною. Наприклад, міністр оборони Олексій Резніков пожартував у Twitter про збіг оголошеного плану з мобілізації 300 000 росіян із кількістю авто, які планує наступного року виробити завод «Москвич».

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні