Категорія
Новини
Дата

«Укрнафта» збільшила дохід від оренди АЗС Glusco у 2,5 раза

1 хв читання

Компанія «Укрнафта» збільшила у 2,5 раза дохід від оренди АЗК Glusco, в 1,5 раза зросли проливи на заправках, держбюджет отримав понад 35 млн грн. Про такі результати перших місяців роботи мережі Glusco під управлінням «Укрнафти» повідомила пресслужба компанії.

Ключові факти

  • Дохід, який отримала «Укрнафта» від оренди АЗК зріс із 5,8 млн грн у січні-лютому до 14,1 млн грн у травні цього року.
  • АЗК Glusco наростили проливи з 4,7 млн літрів у січні-лютому до 6,8 млн літрів у травні 2024-го, тобто, майже в 1,5 раза.
  • З січня 2024 року «Укрнафта» сплачує АРМА, тобто до держбюджету, щомісячні платежі у розмірі 7 млн грн. Уже перераховано 35 млн грн.
  • Наразі під брендом UKRNAFTA працюють 85 АЗК мережі. 35 з них – у Києві. Ще 29 заправок знаходяться в оренді. Всі АЗК обладнані магазинами.

Контекст

«Укрнафта» під керівництвом Сергія Корецького з середини серпня 2023 року мала управляти мережею автозаправок Glusco, яку раніше пов’язували з Віктором Медведчуком. Уряд передав Glusco «Укрнафті» 16 серпня.

«Це win-win», – казав директор «Укрнафти» Корецький в інтерв’ю Forbes у листопаді 2023-го. Для «Укрнафти» це сучасні форматні комплекси, які підсилять компанію, для держави – можливість отримувати значний прибуток, пояснював він.

В АРМА розраховували, що Glusco під управлінням Корецького приноситиме державі принаймні 5 млн грн щомісяця плюс 85% чистого прибутку. Такі умови прописали в договорі між АРМА і «Укрнафтою».

Проте АРМА ініціювало розрив договору з «Укрнафтою» про управління мережею Glusco і заправками «Татнафта». Причина – компанія не сплачує до бюджету 5 млн грн щомісяця відповідно до договору.

1 лютого 2024 року «Укрнафта» перерахувала до державного бюджету 21 млн грн в якості гарантованих платежів за управління мережею заправок Glusco. Підприємство спільно з АРМА підписали спільну заяву на концентрацію на адресу Антимонопольного комітету.

14 березня 2024 року АМКУ надав «Укрнафті» дозвіл на концентрацію мережі Glusco. 15 березня були підписані акти приймання передачі між «Укрнафтою» та АРМА.

Держава отримуватиме 90% чистого прибутку (10% – винагорода за управління). Гарантійний щомісячний мінімальний платіж, який сплачуватиме «Укрнафта» незалежно від прибутку, становить 7 млн грн.

«Укрнафта» розпочала ребрендинг автозаправних комплексів Glusco, які отримала в управління.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні