Категорія
Новини
Дата

Власник бренду Zara залишається в РФ. Місцевий бізнес передасть партнерам із «дружньої» країни

Іспанський холдинг Inditex (бренди Zara та Zara Home, Massimo Dutti, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius та Oysho) планує залишитися в РФ та передати свій місцевий бізнес партнерам із «дружньої» країни. Про це пише Комерсант з посиланням на ухвалу Арбітражного суду Самарської області від 30 вересня.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Ключові факти

  • Власник кількох торгових центрів у Самарі вимагав від російської дочірньої компанії Inditex «Зара СНД» відшкодувати збитки через закриті магазини. Суд задовольнив клопотання. Але «Зара СНД» оскаржила це рішення, заявивши, що планує відкрити магазини знову.
  • Як вияснилось, Inditex планує передати російську структуру третій компанії, зареєстрованій в юрисдикції, яку російська влада не вважає «недружньою».
  • Російські активи компанії можуть перейти до її партнера з ОАЕ, каже джерело видання. З російського ринку підуть Massimo Dutti, Oysho і Zara Home, а решта брендів відкриється під іншими назвами і з новими колекціями не раніше весни 2023 року.
  • Наразі Inditex підписує додаткові угоди з російськими торговими центрами, щоб утримати площі, що займаються, мінімум до травня 2023 року, пише видання.

Контекст

Втрати зарубіжних компаній, що пішли з Росії, досягли $240 млрд. Найчастіше вони або просто списували російські активи, або передавали їх місцевому менеджменту із середнім дисконтом 70%, пише The Bell. Але Inditex, у якої до 24 лютого було 500 магазинів у Росії, а частка країни у прибутку досягала 8,5%, схоже, знайшла третій шлях із новим закордонним власником. Головному конкуренту Inditex H&M, яка шукає покупців на бізнес із липня, продати його так і не вдалося.

Досі у fashion-рітейлі знайти закордонного партнера, готового взяти на себе репутаційні ризики, змогла польська LPP (бренди Reserved, Cropp, Mohito та Sinsay). Вона передала магазини зареєстрованої в ОАЕ компанії FES Retail, яка, ймовірно, повʼязана з китайським офісом LPP. А спортивне взуття Reebok у Росії з травня продає турецька група FLO.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні