Категорія
Новини
Дата

За девʼять місяців війни в Україні Росія втратила техніки на $20,8 млрдForbes

Найбільшими втратами Росії серед техніки є танки і авіація. Частина цієї техніки потрапила до української армії у вигляді трофеїв на $2 млрд, ідеться в розрахунках Forbes.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Росія втратила 278 бойових літаків середньою вартістю $18 млн та 261 гелікоптер середньою вартістю $10,4 млн. Загальні втрати російської авіації в грошовому еквіваленті становлять $8 млрд.
  • РФ втратила майже стільки ж танків, скільки мала на початок вторгнення (2897 із приблизно 3300 на 24 лютого). Тож зараз Москва намагається відновити техніку, яка десятиліттями зберігалася на складах та потребує значної модернізації і фінансових витрат.  
  • Загалом уся втрачена техніка за девʼять місяців війни коштувала Росії $20,8 млрд. Значна кількість техніки, яку втратила РФ, потрапила у вигляді трофеїв до ЗСУ. 
  • За даними проєкту Oryx, який відслідковує втрати сторін через фото- і відеопідтвердження в інтернеті, українським солдатам вдалося захопити щонайменше 1953 одиниці важкого озброєння. 
  • Загальна вартість військових трофеїв – майже $2 млрд, без урахування легкого озброєння і боєприпасів.
За девʼять місяців війни в Україні Росія втратила техніки на $20,8 млрд – Forbes /Фото 1

Контекст

Прямі військові витрати Росії за девʼять місяців війни, за розрахунками Forbes, становлять приблизно $82 млрд. Ця оцінка включає безпосередні витрати, які необхідні для підтримки воєнних дій. Та не включає стабільні видатки на оборону або втрати, пов’язані з економікою. 

У 2021 році всі бюджетні доходи Росії становили $340 млрд. Тобто РФ уже витратила чверть минулорічних доходів на воєнні дії. 

Якщо навесні такі витрати могли виглядати цілком прийнятними, зважаючи, що РФ отримувала за нафту і газ близько €1 млрд на день, то зараз ситуація інша.

Тим часом війна вимагає більше грошей. Восени вартість витрат на війну для РФ зросла вдвічі. Зараз війна потребує щонайменше $10 млрд на місяць. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні