Категорія
Новини
Дата

Звʼязок на Київщині забезпечують за допомогою Starlink. Робота оператора резервується через супутник

Обладнання для супутникового інтернету Starlink допомагають забезпечити зв’язком Ірпінь, Плахтянку та Романівку у Київській області, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • 1 квітня інженери Vodafone запустили базову станцію поблизу населених пунктів Ірпінь та Романівка Київської області для відновлення доступу до звʼязку в конфігурації 2G та 4G. Як транспортна мережа використовується комплект обладнання Starlink компанії SpaceX.
  • Це перший випадок в Україні та один із перших у світі, коли робота мережі мобільного оператора резервується через супутниковий звʼязок, зазначив Федоров. 
  • Підключення сайту до супутникового інтернету дозволяє забезпечити безперебійну роботу сегменту мережі, навіть за відсутності інтернет-доступу через традиційну транспортну мережу під землею, пояснив міністр.

Контекст

Після вторгнення РФ в Україну, Федоров звернувся до Ілона Макса та попросив надати Україні доступ до швидкісного інтернету Starlink. Це система низькоорбітальних супутників (зараз близько 2000), що забезпечує з’єднанням до мережі навіть в умовах, коли інші форми комунікації недоступні. Маск відгукнувся і активував роботу Starlink в Україні – тепер супутники та їхні наземні ретранслятори роздають сюди сигнал, а термінали можуть працювати. Україна вже отримала кілька партій терміналів.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні