Категорія
Компанії
Дата

Від творця SkyUp. Чому новий український лоукостер Bees Airline вирішив запуститись під час пандемії

Bees Airline знайшла діру у стратегіях авіагігантів. Фото wings.com.ua

Bees Airline знайшла діру у стратегіях авіагігантів. Фото wings.com.ua

Перший чартерний рейс український лоукостер Bees Airline виконав у березні 2021 року, відправивши клієнтів туроператора Tez Tour Ukraine з Києва в Шарм‑ель‑Шейх. А в квітні 2021‑го він виконав перший регулярний політ Київ – Тбілісі.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Нову авіакомпанію вивів на ринок колишній гендиректор SkyUp Євген Хайнацький, якому належить 10% компанії. 90% Bees Airline – у Сергія Смирного, який разом із Сергієм Буртиним володіє агрокомпанією «Континент». Буртину належить туроператор Tez Tour Ukraine. Смирний, за словами Хайнацького, вклав у запуск перевізника понад $1 млн. На окупність компанія має вийти в 2022 році.

Bees Airline здійснює регулярні та чартерні рейси з Києва, Львова, Одеси, Херсона та Харкова. Флот включає чотири 189‑місних Boeing 737‑800 2009–2010 років випуску. У планах запуск вантажного напряму і розвиток внутрішньоукраїнських рейсів.

«Зараз вдалий момент для виходу нової авіакомпанії», – говорить партнер консалтингової фірми Aviaplan LLC Євген Трескунов. Порівняно з докризовим періодом лізинг літаків подешевшав на 30%. «Завдяки такій економії ми можемо запропонувати пасажирам низькі ціни і зручний розклад», – каже Хайнацький. Ще один фактор – вигідні умови в аеропортах. За даними Трескунова, під час пандемії в Україні знижки до затверджених ставок аеропортових зборів досягають 80% для регулярних рейсів і 30% – для чартерних. «Деякі європейські аеропорти готові частину послуг надавати навіть безкоштовно, аби тільки повернути пасажиропотік», – каже він.

Хайнацький повторив з Bees Airline модель, яка спрацювала під час запуску SkyUp, говорить директор консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький. Переважну більшість місць на рейсі гарантовано викуповують туроператори, решта відпускаються у вільний продаж. За словами Трескунова, невеликі авіакомпанії, афілійовані з туроператорами, мають перевагу перед великими традиційними перевізниками: вони можуть оперативніше відкривати і закривати нові напрямки, підлаштовуючись під попит.

Bees Airline працює у зв’язці з двома великими туроператорами – Tеz Tour Ukraine і Travel Professional Group (TPG). Співзасновниця TPG Олена Бойко каже, що в сезон відпусток на ринку проявився дефіцит пропозиції з боку авіакомпаній для перевезення туристів на курорти. «Прихід Bees Airline дуже своєчасний»,– зазначає вона.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні