Категорія
Компанії
Дата

Від творця SkyUp. Чому новий український лоукостер Bees Airline вирішив запуститись під час пандемії

Bees Airline знайшла діру у стратегіях авіагігантів. Фото wings.com.ua

Bees Airline знайшла діру у стратегіях авіагігантів. Фото wings.com.ua

Перший чартерний рейс український лоукостер Bees Airline виконав у березні 2021 року, відправивши клієнтів туроператора Tez Tour Ukraine з Києва в Шарм‑ель‑Шейх. А в квітні 2021‑го він виконав перший регулярний політ Київ – Тбілісі.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Нову авіакомпанію вивів на ринок колишній гендиректор SkyUp Євген Хайнацький, якому належить 10% компанії. 90% Bees Airline – у Сергія Смирного, який разом із Сергієм Буртиним володіє агрокомпанією «Континент». Буртину належить туроператор Tez Tour Ukraine. Смирний, за словами Хайнацького, вклав у запуск перевізника понад $1 млн. На окупність компанія має вийти в 2022 році.

Bees Airline здійснює регулярні та чартерні рейси з Києва, Львова, Одеси, Херсона та Харкова. Флот включає чотири 189‑місних Boeing 737‑800 2009–2010 років випуску. У планах запуск вантажного напряму і розвиток внутрішньоукраїнських рейсів.

«Зараз вдалий момент для виходу нової авіакомпанії», – говорить партнер консалтингової фірми Aviaplan LLC Євген Трескунов. Порівняно з докризовим періодом лізинг літаків подешевшав на 30%. «Завдяки такій економії ми можемо запропонувати пасажирам низькі ціни і зручний розклад», – каже Хайнацький. Ще один фактор – вигідні умови в аеропортах. За даними Трескунова, під час пандемії в Україні знижки до затверджених ставок аеропортових зборів досягають 80% для регулярних рейсів і 30% – для чартерних. «Деякі європейські аеропорти готові частину послуг надавати навіть безкоштовно, аби тільки повернути пасажиропотік», – каже він.

Хайнацький повторив з Bees Airline модель, яка спрацювала під час запуску SkyUp, говорить директор консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький. Переважну більшість місць на рейсі гарантовано викуповують туроператори, решта відпускаються у вільний продаж. За словами Трескунова, невеликі авіакомпанії, афілійовані з туроператорами, мають перевагу перед великими традиційними перевізниками: вони можуть оперативніше відкривати і закривати нові напрямки, підлаштовуючись під попит.

Bees Airline працює у зв’язці з двома великими туроператорами – Tеz Tour Ukraine і Travel Professional Group (TPG). Співзасновниця TPG Олена Бойко каже, що в сезон відпусток на ринку проявився дефіцит пропозиції з боку авіакомпаній для перевезення туристів на курорти. «Прихід Bees Airline дуже своєчасний»,– зазначає вона.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні