Категорія
Новини
Дата

В ЄС не змогли домовитися щодо верхньої межі ціни на російський газ, - Politico

Міністри енергетики країн ЄС не змогли домовилися щодо верхньої межі ціни на російський газ. Наступна зустріч відбудеться орієнтовно 13 лютого, пише Politico

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Основні факти

  • Міністри, які зібралися в Брюсселі на засіданні Енергетичної ради, досягли неформальної домовленості щодо пакета заходів Єврокомісії з подолання енергетичної кризи. Проте вони не домовилися про дії щодо так званого механізму ринкової корекції, повідомили чотири дипломати ЄС.
  • Найбільш рішуче виступають проти пропозиції Комісії — Бельгія, Іспанія, Італія, Польща та Греція. Вони дали зрозуміти, що вони не дадуть офіційної згоди на ширший пакет, поки не буде вирішено питання про верхню межу ціни на газ, повідомили два дипломати.
  • Запропонований Комісією механізм корекції ринку передбачав обмеження ціни на місяць вперед на головній торговій точці ЄС TTF, але тільки тоді, коли ціни перевищують 275 євро за мегават-годину протягом двох тижнів, і ці ціни на 58 євро перевищують світову ціну на зріджений природний газ протягом 10 днів.
  • План був розкритикований обома сторонами дискусії. Країни, які підтримують верхню межу, заявили, що вона була розроблена таким чином, щоб ніколи не використовуватися. Країни-скептики заявили, що ця пропозиція ризикує підірвати фінансову стабільність блоку.

Контекст

Комісія, яка займається розробкою законопроектів у блоці, намагається знайти спосіб обмежити ціни, уникаючи при цьому ризиків для надійності постачання та хвильових ефектів на внутрішньому енергетичному ринку.

У вересні ЄС запропонував пакет екстрених заходів для боротьби зі зростанням цін на енергоносії, але виключив обмеження цін на газ. Уже тоді ця ідея розділила 27 країн – членів блоку.

Лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі 25 жовтня погодилися прискорити зусилля щодо зниження попиту на енергію. Серед конкретних рішень запропоновано запровадити «динамічну» межу ціни на газ. 

З початку повномасштабної війни РФ проти України ЄС вдалося замістити дві треті поставок газу з Росії, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні