Категорія
Новини
Дата

Апеляційний суд зняв арешт з 20% акцій lifecell. Імовірно, це відкриває шлях до продажу компанії за $525 млн

Київський апеляційний суд 16 квітня задовольнив апеляційну скаргу Turkcell щодо зняття арешту з 19,8% корпоративних прав lifecell. Про це повідомляє кореспондент Forbes із зали суду.

Ключові факти 

  • Суд зняв арешт з 19,8% корпоративних прав lifecell та 100% Paycell. Чи зняли арешт з третього активу Turkcell – оператора веж UkrTower – стане відомо з ухвали суду, яка буде опублікована 23 квітня.
  • «Зняття арешту дає власнику можливість на свій розсуд розпоряджатися своїм майном. Далі слово за Антимонопольним комітетом, який має надати згоду (на укладання угоди з продажу, – ред.)», – сказав Forbes представник Turckcell Максим Шевердін.
  • Перше засідання у цій справі мало відбутися 9 квітня, але тоді Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції на 16 квітня. 
  • Без зняття арешту з 19,8% корпоративних прав lifecell і 100% корпоративних прав UkrTower угода з продажу турецьких активів Turkcell французькому мільярдеру Ксав’є Ньєлю за $525 млн не відбудеться, казав в інтерв’ю Forbes СЕО «Датагруп-Volia» Михайло Шелемба. «16 квітня вирішується доля $1,5 млрд інвестицій, в які входять сума угоди та інвестиційні зобов’язання на п’ять років», – казав він.

Контекст 

У жовтні 2023-го Шевченківський суд Києва арештував корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським бізнесменам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. 

Серед них – третій за розміром оператор lifecell та інші активи турецького Turkcell (ТОВ «Пейселл» і ТОВ «Укртауер»). За тиждень суд виправив ухвалу і зменшив арештовану частку lifecell зі 100% до 19,8%.

lifecell на 100% належить Turkcell. Це публічна компанія, що вільно торгується на Стамбульській та Нью-Йоркській фондовій біржах, 54% належать приватним акціонерам. Ще 26,2% Turkcell володіє Фонд добробуту Турецької Республіки (TWF). Решта 19,8% – власність люксембурзької компанії IMTIS Holdings S.à.r.l, а вже нею повністю володіє нідерландська LetterOne, йдеться у вересневому звіті для акціонерів Turkcell. Серед бенефіціарів LetterOne – Фрідман, Косогов й Авен. 

«Він (Фрідман, – Forbes) не має повноважень ухвалювати рішення навіть у межах Turkcell. За весь час ми не виплатили жодної копійки дивідендів ні Turkcell, ні компанії Фрідмана», – казав Forbes CEO lifecell Ісмет Язиджи.

7 березня 2024-го Turkcell подав апеляцію щодо рішення про арешт 19,8% корпоративних прав ТОВ «Лайфселл» і 100% корпоративних прав ТОВ «Укртауер» та ТОВ «Пейселл». Перше засідання перенесли. 

8 квітня інвесткомпанія NJJ Holding французького мільярдера Ксав’є Ньєля оголосила про плани злиття lifecell та провайдера домашнього інтернету «Датагруп-Volia». Заявку на придбання lifecell та ще двох українських активів турецької Turkcell Антимонопольний комітет (АМКУ) розглядає понад три місяці.

Потенційно придбання lifecell буде одним із найбільших M&A в Україні за останнє десятиріччя. Ньєль готовий заплатити за українські активи $525 млн. Також у березні АМКУ дозволив Ньєлю придбати «Датагруп-Volia». Сума угоди може бути $120 млн, писав раніше Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні