Категорія
Новини
Дата

Доплати і відпустки військовим. Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9342

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №9342 про доплати та відпустки військовим. За таке рішення віддали голоси 311 народних депутатів, повідомив нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк. До другого читання в документ була внесена низка змін.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачуватиметься додаткова винагорода від 30 000 до 100 000 грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань.
  • Військовослужбовцям строкової служби встановлюється виплата у 6000 грн на місяць пропорційно часу проходження військової служби.
  • Відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами. Для курсантів – до 10 днів зимової + до 20 днів літньої.
  • Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки. Мінімальний термін такої підготовки – не менше одного місяця.
  • Що змінилося в документі в порівнянні з першим читанням. За словами Железняка, поранені, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці отримуватимуть виплати за останньою займаною посадою, з третього місяця і до закінчення розпорядження додаткова виплата передбачена у розмірі 20 100 грн.
  • Померлим внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 000 грн. Тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти щомісячна додаткова винагорода передбачена у 100 000 грн.
  • Мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 000 грн.
  • Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів. Безперервна відпустка на лікування – не більше 4 місяців.

Контекст

Міноборони з 1 лютого скасувало додаткову винагороду в 30 000 грн військовим і силовикам, які не перебувають на передовій. Мотивація – «заради справедливого підходу». Більше про це читайте тут.

10 квітня Верховна Рада проголосувала за повернення доплати в 30 000 грн для українських військових, які перебувають поза місцями бойових дій. Поправка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скороченні зарплат для держслужбовців і менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат).

16 квітня до Верховної Ради внесено проєкт постанови, який блокує підписання спікером парламенту законопроєкта №8312 про повернення доплат у 30 000 грн військовим у тилу. Документ зареєстрував народний депутат від фракції «Голос» Володимир Цабаль.

2 травня до Верховної Ради надійшов лист від силового блоку щодо оплати праці особового складу. У ньому пропонується до кінця травня розробити новий законопроєкт.

Автори листа заявили, що система оплати праці має бути справедливою та забезпеченою бюджетним фінансуванням, «а не просто існувати на папері».

Підписанти листа пропонували надалі розробляти нормативну базу щодо оплати праці захисників більш диференційовано та головне – з залученням командування й представників сектора нацбезпеки та оборони.

Міністр фінансів Сергій Марченко був категорично проти повернення виплат військовим у 30 000 грн у тому вигляді, в якому за це проголосувала Верховна Рада. Єдиний вихід – підвищити ПДВ і в рази збільшити військовий збір, заявив він в ефірі «Business Breakfast із Володимиром Федоріним»

За його словами, єдиний вихід – внести зміни до бюджету, «що коштуватиме 170 млрд грн додаткових витрат». «І аби їх профінансувати, доведеться збільшити податки, зокрема ПДВ – на 4%, військовий збір – утричі», – пояснив міністр.

30 травня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №9342. Більше про це — тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні