Категорія
Новини
Дата

Ексдружина Безоса Маккензі Скотт пожертвувала $2,7 млрд 286 благодійним організаціям. Вона хоче роздати свої статки

Мільярдерка Маккензі Скотт, яка є колишньою дружиною засновника Amazon Джеффа Безоса, пожертвувала $2,7 млрд 286 благодійним організаціям. Раніше Скотт пообіцяла пожертвувати більшість своїх статків, але це виявилося складніше, ніж очікувалося, пише The New York Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Ґранти будуть розподілені між 286 організаціями, включаючи великі університети, художні групи й некомерційні організації, що борються з расовою несправедливістю та насильством у сімʼї. Також гроші отримали Центр спадщини корінних жителів Аляски, Коледж Бровард у Флориді і Джаз в Лінкольн-центрі.
  • Середній розмір ґрантів складає трохи менше $10 млн.
  • Скотт жертвує гроші вже втретє менше ніж за рік. За останні 11 місяців вона пожертвувала понад $8 млрд, в основному некомерційним організаціям.
  • Завдяки стрімко зростаючій вартості акцій Amazon Скотт накопичує багатство швидше, ніж може його віддати. Сьогодні вона багатша, ніж будь-коли.
  • За даними Forbes, нині власний капітал Скотт становить $57 млрд, що робить її 22-ю серед найбагатших людей світу.

Контекст

2019 року після розлучення з Джеффом Безосом Маккензі Скотт підписала Клятву дарування, пообіцявши «займатися благодійністю, доки її сейф не спорожніє». У той час її частина, близько 4% акцій Amazon, оцінювалася приблизно в $36 млрд.

Скотт застосовує вельми нетрадиційний підхід до благодійності. У неї немає власного фонду, який би потребував публічних документів і потенційно великого штату. Замість цього тричі за останні 11 місяців вона написала повідомлення в блозі, де поділилася роздумами про благодійництво та оголосила про пожертвування.

Експерти в області філантропії вітали щедрість Скотт, але зазначають, що масштаби пожертвувань спонукають її бути більш прозорою. Адже мало відомо про те, як вона обирає ґрантоотримувачів, і не існує формального методу подачі заявок на отримання коштів. Натомість більшість одержувачів ґрантів уперше дізнаються про пожертву, коли до них звертаються представники Скотт – некомерційна консалтингова фірма Bridgespan Group. Вони повідомляють про істотну суму від анонімного дарувальника і просять зберігати таємницю, доки не буде відправлено лист дарувальниці.

Скотт останнім часом не давала інтервʼю, спілкуючись із тісним колом друзів і радників. Цього року вона вийшла заміж за Дена Джеветта – вчителя хімії в школі її дітей.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні