Категорія
Новини
Дата

Група «Ковальська» побудує новий завод на Львівщині за €27 млн

Промислово-будівельна група «Ковальська» підписала угоду з голандською Invest International на отримання кредиту в розмірі €27 млн для розвитку виробництва газобетонних блоків і панелей корпорації Aircrete Europe в Україні. Про це йдеться в пресрелізі компанії.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Кредит фінансується голландським фондом (Dutch Good Growth Fund). Кошти планується спрямувати на закупівлю обладнання та введення в експлуатацію нового заводу біля села Розвадів у Львівській області.
  • Очікується, що під час будівництва заводу буде створено додаткову пряму місцеву зайнятість приблизно 350-400, а на етапі експлуатації – принаймні 240 нових робочих місць. 
  • Як зазначається в пресрелізі, технологія виробництва Aircrete Europe з виготовлення «легкого бетону» («автоклавний газобетон») заощаджує приблизно 20% споживання енергії в будівлях завдяки відмінним ізоляційним властивостям. 
  • Також вона має додаткову перевагу уникнення значної частини ерозії ґрунту, пов’язаної з видобутком глини для виробництва традиційної цегли.

Група «Ковальська»

Група «Ковальська» – український вертикально інтегрований виробник будівельних матеріалів і девелопер в Україні. Діяльність охоплює виробництво бетону та супутніх виробів, сухих розчинових сумішей, гравію, піску, вапна й вапняку, а також будівництво житлових і нежитлових об’єктів.

Група обʼєднує понад 20 підприємств. Продукція «Ковальської» представлена брендами «Бетон від Ковальської», «Авеню», Siltek тощо. Підприємства працюють у Київській, Житомирській, Львівській, Херсонській і Чернігівській областях.

Загальна кількість працівників – понад 5000. 

З 24 лютого група «Ковальська» зупинила більшість підприємств. У квітні почалося поступове відновлення. Компанія повідомляла, що близько 10% її співробітників мобілізовано.

За даними фінансової звітності компанії за 2022 рік, чистий дохід ТОВ «ПБГ «Ковальська» становив 36,6 млн грн, чистий збиток – 34,6 млн грн, активи на кінець 2022-го – 815 млн грн. 

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ значаться: Олександр Пилипенко (частка 33%) та Сергій Пилипенко (33%). Щодо засновників – Володимиру Сурупу належить 17,3% акцій, Миколі Суботенку – 16,7%.

Контекст

На початку 2022 року група «Ковальська» запустила будівництво двох нових заводів (сухих будівельних сумішей під торговою маркою Siltek і з виробництва бетону) у Львівській області.

Передбачалася загальна сума інвестицій у розмірі понад €60 млн лише на перший етап. Як заявляв гендиректор групи Сергій Пилипенко, на лютий 2022 року вже було інвестовано понад €15 млн на закупівлю обладнання та будівельних конструкцій, проте з початком війни реалізацію проєкту було заморожено.

У лютому цього року Пилипенко повідомив, що «Ковальська» залучила €32 млн кредиту від Invest International для будівництва двох заводів у Львівській області.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні