Категорія
Новини
Дата

Надходження місцевих бюджетів зросли майже на чверть у першому півріччі. Основний дохід – ПДФО

1 хв читання

За перше півріччя до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 208,7 млрд грн, що на 40,4 млрд грн, або 24%, більше проти показників січня–червня 2023 року, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Ключові факти

Основними доходами загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) у першому півріччі були:

  • 115,4 млрд грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
  • 33,5 млрд грн – єдиний податок;
  • 18,5 млрд грн – плата за землю;
  • 14,3 млрд грн – податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки;
  • 12 млрд грн – акцизний податок;
  • 4,7 млрд грн – податок на нерухоме майно.

Приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів до такого ж періоду 2023 року зафіксовано у таких областях: Миколаївська (на 30,5%), Вінницька (на 27,8%), Закарпатська (на 27,6%), Київська (на 27,3%), а також у місті Києві (на 35,8%).

Надходження місцевих бюджетів зросли майже на чверть у першому півріччі. Основний дохід – ПДФО /Фото 1

Інфографіка: Міністерство фінансів

  • За даними Мінфіну, збільшення доходів у цих областях пов’язано, зокрема, з тим, що у ці регіони перемістилися здебільшого внутрішньо переміщені особи та бізнес із територій, де ведуться або велися бойові дії, або з територій, які були чи є тимчасово окупованими РФ.
  • Найменший показник доходів виявлено в областях, де проходять активні бойові дії або території яких були чи є тимчасово окупованими, зокрема в Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях.
  • Зазначається, що збільшення доходів загального фонду місцевих бюджетів вдалося забезпечити завдяки швидкій адаптації до воєнного стану підприємств, органів державної влади та місцевого самоврядування.
  • За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість здійснювати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.

Контекст

За минулий рік до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 441,9 млрд грн, це на 43,8 млрд грн більше, ніж у 2022-му. Основним доходом загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) у 2023 році був податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 289,4 млрд грн.

Приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів до 2022 року було зафіксовано у таких областях: Київська (на 26%), Черкаська (20,8%), Закарпатська (17,5%), Рівненська (16,2%), а також у місті Києві (17,6%).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні