Категорія
Новини
Дата

ПАРЄ визнала російський режим терористичним

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій оголосила режим РФ терористичним. Отже, ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію державою-терористом, пише ЄП.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Зі 100 депутатів ПАРЄ «за» проголосували 99, «проти» – 0, утримався – 1.  
  • На осінній сесії асамблеї, яка триває у Страсбурзі, у четвер був представлений документ під назвою «Подальша ескалація агресії Російської Федерації проти України». У ньому вказується, що «ця агресія має бути однозначно засуджена як злочин сама по собі, як порушення міжнародного права та як головна загроза міжнародному миру і безпеці».
  • До резолюції була внесена поправка, яка пропонувала «оголосити Російську Федерацію терористичним режимом». Під час голосування її підтримали 79 депутатів, двоє були проти і один утримався.
  • До резолюції також була включена поправка із закликом надати Україні системи ППО.
  • Зазначається, що ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію державою-терористом.
  • Перед голосуванням у ПАРЄ по відеозвʼязку виступив президент Володимир Зеленський, який закликав підтримати цю резолюцію.
  • Народний депутат України, член української делегації у ПАРЄ Олексій Гончаренко повідомив, що ПАРЄ також визнала перебування Росії в Раді безпеки ООН нелегальним, а також наголосила на необхідності якнайшвидшого створення міжнародного трибуналу.
  •  За словами народної депутатки, членкині постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Євгенії Кравчук, у резолюції також є пункт стосовно того, що будь-які перемовини відбуватимуться на умовах України. Також у документі засуджуються фейкові референдуми та спроби анексії українських територій.

Контекст

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія 10 жовтня випустила десятки ракет й іранські дрони, в окупантів дві мішені: енергообʼєкти та люди.

У понеділок, 10 жовтня, через російські ракетні обстріли було знеструмлено 3900 населених пунктів: міст, сіл, містечок. Енергетикам і рятувальникам вдалося відновити електропостачання в більшості регіонів, зазначив премʼєр Денис Шмигаль.

Уряд просив громадян 11 жовтня в години пік зменшити споживання електроенергії та не вмикати енергомістких приладів, заявив премʼєр-міністр.

За інформацією розвідки, російські військові отримали вказівку з Кремля готувати масовані ракетні удари по цивільній інфраструктурі України ще 2 та 3 жовтня.

Під час звернення на зустрічі G7 Зеленський наголосив, що останніми атаками Росія хотіла спровокувати хаос в Україні і знищити енергетичні обʼєкти. За даними розвідки, Росія замовила в Ірані 2400 дронів-камікадзе, тож Зеленський закликав G7 надати системи ППО і ПРО та підготувати проти РФ нові санкції.

За два дні масованих обстрілів близько 30% енергетичної інфраструктури України було пошкоджено російськими ракетами. Про це CNN повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, це перший випадок з початку війни, коли Росія «рішуче націлилася» саме на енергетичну інфраструктуру.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні