Категорія
Новини
Дата

Судно з українською кукурудзою пришвартувалося в Туреччині після відмови Лівану прийняти вантаж

Судно Razoni з вантажем кукурудзи, що першим вийшло з Одеського порту, пришвартувалося у порту Мерсін у Туреччині. Після відмови покупця у Лівані питання із вантажем вирішилося, повідомляє Укрінформ із посиланням на посла України в Лівані Ігоря Осташа.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  •  «Судно Razoni, що першим вийшло з Одеського порту і прямувало до порту Тріполі у Лівані, пришвартувалося у порту Мерсін у Туреччині, а це означає, що усі проблеми навколо цього суховантажу зникли», – сказав Осташ.
  • За словами дипломата, у суботу, коли судно мало прибути до Тріполі, до цієї події була велика увага.
  • «Я відчув, що Україна дуже важлива для світу у боротьбі з продовольчою кризою. Наша країна дійсно рятує світ. Я побачив величезне зацікавлення до України щодо постачання зерна до країн Близького Сходу», – зазначив посол.

Контекст

22 липня в Туреччині підписано угоду про вивезення продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів».

1 серпня вперше від початку повномасштабної війни з Одеського порту з українським продовольством вийшло судно Razoni, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямувало до порту Тріполі в Лівані.

Згодом покупець у Лівані відмовився прийняти вантаж з 25 000 т кукурудзи через затримку термінів доставки на понад пʼять місяців. У Мінекономіки Лівану та ООН заявили, що не причетні до цієї ситуації, оскільки вантаж був призначений для приватного покупця.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні