Туреччина видала ліцензії на виробництво Bayraktar TB2 та Akinci в Україні, запуск запланований на 2025 рік /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Туреччина видала ліцензії на виробництво Bayraktar TB2 та Akinci в Україні, запуск запланований на 2025 рік

Getty Images

Турецька компанія Baykar, яка випускає ударні безпілотники Bayraktar, отримала відповідні ліцензійні дозволи від Туреччини на виробництво безпілотників TB2 та Akinci в Україні, повідомив генеральний директор Халюк Байрактар, пише Defense News. Завод планується відкрити у 2025 році.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Гендиректор Baykar повідомив виданню, що роботи місцевої дочірньої компанії Avia Ventures в Україні просуваються, як і планувалося, до дати відкриття десь у 2025 році.
  • «Ми отримали відповідні ліцензійні дозволи від Туреччини на повне виробництво безпілотників Baykar TB2 та Akinci в Україні», – сказав він.
  • Запланований загальний обсяг інвестицій у будівництво обʼєкта становить $95,5 млн.
  • «Avia Ventures вперше було зареєстровано у Києві у 2019 році і на початку минулого року отримало ліцензію на імпорт-експорт продукції військового призначення. Це одна з перших і поки що єдиних компаній у країні, у структурі якої є іноземний засновник та ліцензія на оборонні системи», – сказав Байрактар.
  • За його словами, більшу частину підготовчих робіт на новому обʼєкті вже виконується, очікується підключення до електроенергії вже в липні.

Контекст

Baykar Makina – турецька авіабудівна компанія, заснована в 1984 році підприємцем Оздеміром Байрактаром. Відтоді пройшла шлях від виробника деталей для автомобілів до провідного відомого в усьому світі виробника БПЛА з 1600 працівниками.

Раніше компанія Baykar заявила, що розробляє інвестиційний проєкт із будівництва в Україні науково-дослідного центру в аерокосмічній галузі та виробничого центру складання БПЛА.

На початку лютого 2022 року Україна і Туреччина підписали угоду, яка передбачає створення заводу з виготовлення бойових безпілотників Bayraktar в Україні. За словами міністра оборони Олексія Резнікова, на турецьких дронах стоятимуть українські двигуни від «Мотор Січ».

На початку серпня повідомлялося, що Baykar заснувала в Україні компанію й придбала земельну ділянку під будівництво заводу.

У компанії планували завершити будівництво свого заводу в Україні за два роки, казав Байрактар у кулуарах оборонної виставки SAHA в Стамбулі.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні