Категорія
Новини
Дата

У другому кварталі цього року в світі з'явилося 136 нових єдинорогів. Це більше, ніж за весь минулий рік. У чому причина?

У період з квітня по червень приватні інвестори оцінили 136 стартапів у понад $1 млрд. Цей більше ніж за весь минулий рік і є рекордом за останні роки, пише Financial Times із посиланням на дані сервісу CB Insights.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Більшість приватних компаній з оцінкою в понад $1 млрд було створено у США. Зокрема, застосунок соціального календаря IRL і фінансовий майданчик Pipe. В Азії 33 єдинороги, що вже випередило кількість за весь 2020 рік – 29.
  • Загалом обсяг інвестицій у венчурний капітал склав $156 млрд у другому кварталі 2021 року, що на 157% більше порівняно з попереднім, пише CNBC.
  • Інвесткомпанія Tiger Global уклала найбільше угод протягом кварталу – 81, що у вісім разів перевищує кількість інвестицій за аналогічний період минулого року. Andreessen Horowitz була другим за активністю інвестором за квартал з 64 угодами. Слідом йдуть Sequoia – 62 угод і Accel – 60 угод.
  • Протягом першої половини цього року інвестори вклали $292,4 млрд у купівлю міноритарних часток у компаніях в усьому світі. Це майже зрівнялося з сумою за весь минулий рік. На раунди обсягом понад $100 млн припало майже 60% всього капіталу, залученого в першій половині року. При цьому йдеться лише про 5% від загального числа угод.
  • Збільшення кількості єдинорогів відбувається на тлі того, що багаті інвестори звикли платити значні суми за частки в молодих компаніях, відзначає FT. Також високі оцінки компаній відображають вплив таких інвесторів, як Tiger Global. Утім, зростання оцінок компаній може призвести до перегріву ринків і стати причиною встановлення цільових показників, яких засновникам стартапів буде складно досягати.

Контекст

У перші три місяці 2021 року глобальні венчурні інвестиції досягли $125 млрд. Це на 50% більше порівняно з попереднім кварталом і на 94% перевищило показники аналогічного періоду 2020 року. Швидкими темпами створювалися нові стартапи-єдинороги. В середньому близько двох нових єдинорогів за день, що набагато більше, ніж у попередньому кварталі. Загалом 112 компаній. Це контрастує з 2020 роком у цілому, коли до списку компаній вартістю понад $1 млрд потрапили 159, або приблизно один новий єдиноріг кожні два дні.

 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні