Категорія
Новини
Дата

Великі інвестори повертаються до криптоактивів, лідирує біткоїн

Великі інвестори почали вкладатися в біткоїн після невдалого місяця на ринку криптовалют, пише Reuters. За даними керуючого активами CoinShares, продукти для інвестицій у цифрові активи минулого тижня отримали приплив понад $117 млн, що є найбільшим щотижневим приростом із липня минулого року

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Лідирував серед усіх криптовалют біткоїн, і фонди, які його відстежують, отримали $116 млн із цієї суми. Загальні активи криптофондів зросли до $28 млрд, що на 43% більше, ніж у листопадових мінімумах, коли стався крах біржі FTX.
  • Курс біткоїна зріс майже на 40% у січні, наблизившись до свого кращого місячного результату з жовтня 2021 року та другого кращого результату в січні за останні 10 років.
  • Ралі криптовалют разом із потенційним покращенням макроекономічної картини змушує інвесторів сподіватися, що довга «крипто-зима» нарешті може закінчитися. Очікується, що Федеральна резервна система США підвищить ставку цього тижня на 0,25%, що буде найменшим підвищенням з початку поточного жорсткого циклу.
  • Нинішня активність на ринку опціонів свідчить про те, що трейдери поспішають робити ставки відразу після засідання ФРС, що вказує на те, яке значення надає йому ринок.
  • Обсяги торгів іншими криптовалютами також зростають. Середні тижневі обсяги додали 11%, що говорить про те, що трейдери повертаються на ринок після кількох місяців затишшя.

Контекст

Загроза світової рецесії та найгірша інфляція за останні 40 років спричинили хаос на молодому ринку криптовалюти в 2022 році. Так звана криптозима змусила колись процвітаючі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів – нервово розпродавати криптоактиви.

Економічні катаклізми зʼїли майже $2 трлн ринкової вартості крипторинку, заморозили мільярди доларів і залишили тисячі людей без роботи.

Більшість великих банків та інвестиційних менеджерів очікують, що ринок криптовалюти відновиться у 2023-му після важкого року, коли біткоїн упав приблизно на 75% порівняно з його рекордним максимумом у листопаді минулого року.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні