Категорія
Новини
Дата

Виробник «Моршинської» не виключає зупинки виробництва. IDS Ukraine відреагувала на можливий арешт заводів

2 хв читання

Арешт заводів виробника мінеральних вод «Моршинська» та «Миргородська» автоматично зупинить операційну діяльність підприємств. Про це заявляє група IDS Ukraine, коментуючи звернення АРМА до правоохоронних органів щодо арешту заводів і майна групи.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Арешт заводів автоматично зупинить операційну діяльність підприємств. Буде зруйновано працюючий бізнес, а це означає, що без роботи, в умовах війни, залишаться 3000 співробітників IDS Ukraine. Крім цього, держава недоотримає 700 млн грн податків, йдеться у заяві групи.
  • Також арешт заводів та їхня неминуча зупинка призведуть до того, що держава втратить велике й сучасне підприємство. Тільки за останні 5 років у нього інвестовано 2,5 млрд грн, зазначили в IDS Ukraine.
  • У компанії наголосили, що понад 50% активів IDS Ukraine належать акціонерам, стосовно яких не застосовано жодних санкцій. «Ці власники захищатимуть свої права в судах, у тому числі й міжнародних. Якщо підприємства збанкрутують, компенсацію за втрачені активи зазначеним акціонерам заплатить держава», – йдеться у заяві.
  • У компанії зазначили, що менеджмент IDS Ukraine категорично проти арешту її майна. Він готовий взяти на себе зобовʼязання щодо збереження подальшої ефективної роботи бізнеса, розвитком якого він займався у майже незмінному складі з 2008 року. 
  • «Пропозицією з боку менеджменту компанії є підписання меморандуму з державними органами, в якому він візьме на себе зобов’язання зі збереження вартості, ефективного функціонування та ринкових позицій компанії», – йдеться у заяві.

Контекст

10 лютого АРМА оголосило конкурс на управителя для арештованих активів виробників і реалізаторів мінеральних вод торгових марок «Моршинська», «Миргородська» та Borjomi. Водночас менеджмент IDS Ukraine заперечив потребу змінювати управителя для арештованих активів виробників і реалізаторів мінвод, оголошену АРМА.

Інвестиційна компанія Dragon Capital, яка зацікавлена в участі в конкурсі на управителя для арештованих активів IDS Ukraine, закликала АРМА оголосити новий конкурс. Зокрема, в компанії вказали на недостатні строки для підготовки до конкурсу та неповний список активів. 

У відповідь на це в АРМА пояснили, що ПрАТ «Миргородський завод мінеральних вод» не потрапив до списку активів із огляду на те, що у резолютивній частині судової ухвали не визначено спосіб управління активом. В агентстві заявили, що не мають повноважень самостійно обирати, яким способом управляти будь-яким арештованим об’єктом, тому в цій ситуації звернулося до правоохоронного органу аби уточнити цей аспект. 

Також АРМА проінформувало правоохоронців про доцільність накладення арешту та передачі в управління агентства не лише корпоративних прав, а й майна, яке входить у групу IDS Ukraine.

23 листопада минулого року БЕБ повідомило про арешт корпоративних прав росіян-акціонерів холдингу IDS Ukraine, до якого входять Моршинський завод мінеральних вод «Оскар», Миргородський завод мінеральних вод, дистрибуційна компанія IDS та оператор доставки води «ІДС Аква Сервіс». Група володіє торговими марками «Моршинська», «Миргородська», «Аляска» та «Аква Лайф». Серед акціонерів компанії – Михайло Фрідман та партнери, які є також співвласниками «Альфа-груп».

Таке рішення прийнято, щоб уникнути виведення ними з України активів семи підприємств із виробництва та реалізації питної води. За даними БЕБ, зазначені підприємства перебувають у їхній фактичній власності через підконтрольну офшорну компанію-нерезидента.

Гендиректор IDS Ukraine Марко Ткачук у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна» розповів, що передання АРМА корпоративних прав компанії на загальну суму понад 10 млрд грн не вплине на господарську діяльність групи. 

Українські та британські акціонери IDS Ukraine оскаржують арешти активів найбільшого виробника бутильованої води в Україні в судах першої інстанції, сказав в інтервʼю Forbes один із акціонерів виробника «Моршинської» Всеволод Білас.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні