Категорія
Новини
Дата

Вийти на планові відключення електроенергії можливо за кілька днів – голова «Укренерго»

Ситуація в енергосистемі залишається складною, але контрольованою. Вийти на планові графіки відключення електроенергії можливо за кілька днів, заявив на брифінгу голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • «Загалом енергосистема ввійшла у стабільний режим функціонування після останньої російської атаки досить швидко, система не була розбалансована», – зазначив Кудрицький. За його словами, все це завдяки успішній роботі ППО – останній обстріл РФ не мав таких руйнівних наслідків, як деякі попередні.
  • У компанії повідомили, що всім обленерго доведені ліміти споживання електроенергії. В кількох областях перевищено ліміти споживання, що змусило вже застосувати режим аварійних відключень. 
  • Вдалося заживити споживачів Одещини, але в південних областях ще досі значні обмеження споживання через суттєвий обсяг пошкоджень у мережі, наголосили в «Укренерго». 
  • Найскладніша ситуація наразі на Одещині, Херсонщині й Харківщині. Також залишається складною ситуація на Київщині. Є дефіцит, особливо на лівобережжі.
  • Проте, за словами Кудрицького, є сподівання вийти на планові відключення за кілька днів. «Ми бачимо, що відступили морози, поступово відновлюємо генеруючі потужності, відновлюють роботу електростанції, обсяг доступної генерації збільшується, зменшуючи дефіцит. Я думаю, що за декілька днів ми досягнемо тієї межі, коли можна буде чітко всім дотримуватись планових графіків відключень», – сказав він.
  • Кудрицький прогнозує, що дефіцит електроенергії існуватиме під час усього осінньо-зимового періоду.

Контекст

5 грудня Росія завдала восьмого масованого удару по енергетичних обʼєктах України. Загалом було випущено понад 70 ракет, з яких збито більш ніж 60, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ. 

Були влучання в енергооб’єкти в Київській, Вінницькій, Одеській областях, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Проте, за його словами, енергетична система України функціонує та залишається цілісною після чергового масованого обстрілу з боку Росії.

Росія за 5 грудня випустила по території України ракети різних типів, загальна сума яких, за підрахунками Forbes, становить $400–500 млн.

За даними уряду, за останні місяці від масованих атак Росії зазнали пошкоджень 35% ключових обʼєктів магістральних мереж. Нині в енергосистемі зберігається дефіцит потужності в 19%.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні