Залужний отримав у спадок $1 млн і пожертвував їх на ЗСУ /з особистого архіву
Категорія
Новини
Дата

Залужний отримав у спадок $1 млн і пожертвував їх на ЗСУ

з особистого архіву

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний отримав у спадок із США $1 млн і передав їх на потреби ЗС України, пише видання The New York Times. Гроші надійшли на спецрахунок НБУ у січні.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Залужний отримав спадок від американця українського походження Григорія Степанця, про що повідомила родина Степанця.
  • У січні головнокомандувач пожертвував усю суму на ЗСУ.
  • На запит УП у ЗСУ підтвердили цю інформацію: «Генерал Залужний спрямував ці гроші у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії, що підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року».
  • «Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння», – повідомив Залужний.

Контекст

З моменту початку повномасштабної війни лише на рахунки НБУ та у три найбільші фонди країни українці та іноземці задонатили понад 33,96 млрд грн. Йдеться про UNITED24, «Повернись живим» і Фонд Притули. Згідно з повідомленням Опендатобот, найбільший внесок – 15,8 млрд – було зібрано на рахунки НБУ за три місяці: з 24 лютого по 5 травня. Майже половину (47%) від донатів найбільших українських фондів зібрала фандрейзингова платформа UNITED24.

Повномасштабне вторгнення спричинило бум благодійності в Україні – суми пожертв українців за перші чотири місяці війни зросли в дев’ять разів, йдеться у дослідженні Zagoriy Foundation. Упродовж 2022 року благодійниками стали 86% мешканців України. Це на 19% більше, ніж торік.

Надія та лють мотивують українців жертвувати більше, а фонди вміють це використовувати. Розіграші призів, аукціони мистецтва та меморабілій, збори, що тригерять емоції, – волонтери України мають арсенал творчих прийомів. Результат – десять найбільших фондів та ініціатив зібрали за 9 місяців повномасштабної війни 63 млрд грн на армію та гуманітарні потреби.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні