Категорія
Свій бізнес
Дата

Next 250. 2.0. Forbes запускає збір анкет для нового списку перспективних компаній малого та середнього бізнесу

4 хв читання

Збір компаній у список Forbes Next 250 2024 року

Forbes готує другий список 250 невеликих і середніх компаній, які визначатимуть розвиток країни на роки вперед, – Next 250 2.0

Forbes Ukraine запускає збір анкет для проєкту Next 250 2.0 – вже другого списку компаній малого та середнього бізнесу, які формуватимуть картину підприємницького капіталізму країни.

Forbes готує другий список 250 невеликих і середніх компаній, які визначатимуть розвиток країни на роки вперед. Ми шукаємо компанії з річним виторгом від 10 млн грн до 1 млрд грн, у ДНК яких зашито невпинне зростання, інноваційний продукт, швидке масштабування, нестандартні управлінські або маркетингові рішення та експансія.

Чим проєкт Forbes Next 250 корисний для компаній

Ви зможете заявити про себе у найвпливовішому бізнес-медіа України. Участь у списку Next 250 може допомогти залучити потенційних інвесторів (попередній список Next 250 детально вивчав один з найбільших інвестфондів країни), знайти нових партнерів та підрядників, розширити ринок збуту.

Як краще пітчити компанію для Next 250 2.0

Перевагою буде, якщо ви розкажете про: унікальність продукту, швидкість зростання, масштабування бізнесу, менеджерські підходи, маркетингові особливості, інновації в компанії, перспективи ринку, на якому працюєте, життєстійкість компанії, експорт. Якщо у вас є розлогий бріф компанії, додайте в анкеті посилання на Google Docs (не забудьте відкрити доступ до перегляду). Також можете додати посилання, де зібрано медіафайли про компанію, – фото (бізнесу, засновників) та відео.

В анкеті є запитання про фінансові показники компанії (виторг, прибуток/збиток, динаміка). Фінпоказники допоможуть Forbes краще оцінити компанії, які увійдуть до Next 250 2.0. Їх відсутність зменшує шанси потрапити до фінального списку.

Уникайте формулювань «компанія №1», «найуспішніша в ніші, найбільша, перша компанія», якщо ці заяви не підтверджено показниками.

У Forbes Ukraine є інструкція «Як писати про МСБ» – своєрідна памʼятка для журналістів. Ми вирішили допомогти компаніям, які пітчать себе Forbes, і відкрили для них доступ до короткої версії цієї інструкції. Ви можете прочитати її ось за цим посиланням.

Також редактори Forbes Ukraine провели вебінар «Як малому та середньому бізнесу пітчити себе для Forbes». Ви можете його переглянути, щоб краще підготувати пітч своєї компанії для Next250.

Умови Forbes Next 250 2.0

  • Збір анкет на список Forbes Next 250 2.0 триватиме два місяці – з 4 березня по 4 травня 2024 року (збір закривається 4 травня о 10:00).
  • Компанії, які подавались у Next 250 у 2023 році, але не потрапили до фінального списку, можуть подаватись і цього року.
  • IT-компанії не підходять для списку Next 250 2.0. Для них у Forbes є окремий продукт – рейтинг українських стартапів.
  • Фінансовий поріг – виторг від 10 млн грн до 1 млрд грн.
  • Повний список Forbes Next 250 2.0 вийде у другій половині червня 2024 року в підприємницькому номері журналу Forbes і на сайті Forbes.ua. Також Next 250 2.0 презентують на Форумі підприємців – найбільшому івенті Forbes Ukraine, який відбудеться у другій половині червня 2024-го. Ще до публікації повного списку ми розповідатимемо про його учасників на сайті Forbes.

Запропонувати компанію до списку Forbes Next 250 2.0 можна у формі нижче або за цим посиланням.

Про перший список Forbes Next 250 (2023 року)

У 2023 році Forbes підготував перший список Next 250 – список 250 перспективних малих і середніх компаній. Попередньо планувалося видавати список у декілька ітерацій: боялися, що знайти за два місяці 250 компаній буде непросто. Складність виявилась в іншому – зупинитися на 250. Гідних претендентів знайшлося стільки, що можна було зробити і 350, і 400. Ми зібрали понад 1000 компаній-кандидатів.

Обраних до списку малого та середнього бізнесу ми розділили на сім категорій: виробництво (95 компаній), послуги (46), харчова промисловість (41), легка промисловість (33), креативні індустрії (18), HoReCa (11), ритейл (6). Загальний виторг 250 компаній з Next 250 у 2022 році – понад 39 млрд грн.

Найбільше МСБ підприємств зі списку Next 250 у 2023 році з Києва. Майже кожна десята компанія – з Харкова. Понад десять – зі Львівщини, Дніпра, Одеси, є цікаві з Вінничини, Хмельницького, Волині. Чимало бізнесів із прифронтової зони і міст, які були під окупацією.

Протягом 2023–2024 років ми системно розповідали про учасників Next 250. Написали майже сорок текстів-кейсів про компанії МСБ зі списку. Герої Next 250 системно ділились досвідом для матеріалів Forbes про те, як отримати грант для бізнесу, як впроваджувати концепцію Lean, виходити в європейський ритейл, будувати світову експансію, будувати HR в МСБ, витискати максимум з міжнародних виставок, злізти з голки російської 1С та багато іншого.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні