Де в Україні найдорожче еспресо /Getty Images
Категорія
Життя
Дата

Цифра тижня. Де в Україні найдорожче еспресо

Де в Україні найдорожче еспресо Фото Getty Images

Forbes дослідив, де в Україні варять найдорожчу каву. Для дослідження ми обрали найпростіший у приготуванні напій – еспресо.

Якщо орієнтуватися за цінами меню, то найвищий цінник – у львівському ресторані «Масонська ложа». Але гостям закладу надається знижка 90% на все меню, тому за каву доведеться викласти не 500, а лише 50 грн.

Цифра тижня. Де в Україні найдорожче еспресо /Фото 1

Серед інших закладів найдорожчу каву можна зустріти в п’ятизіркових готелях столиці. Зокрема, в Intercontinental 30 мл напою коштуватимуть 125 грн, у Hyatt – 115–125 грн, у Premier Palace – 120 грн, в Opera – 95 грн, у Fairmont та 11 Mirrors – по 90 грн, подекуди до рахунку буде додано 8–10% за обслуговування.

Іноді у вартість входить не тільки кава. Наприклад, у барі Intercontinental до 30 мл напою подадуть український мед, французький конфітюр, бісквітне печиво та м’ятне безе. Водночас у рахунок додатково буде включено 10% за обслуговування, тому загальна вартість становитиме 137 грн 50 коп.

У ресторанах за межами готелів найвищі ціни у київських Vino e Cucina та «Купецькому дворі» – по 95 грн. 

За межами столиці найдорожче еспресо – в Буковелі. Найдорожчі ресторани курорту встановили єдину ціну – 85 грн. Така сама ціна – у найдорожчих ресторанах Київської області. Найдорожче еспресо у відомих редакції закладах Одеси та не згаданих вище ресторанах Львова коштує 75 грн. В обох випадках його подають у ресторанах п’ятизіркових готелів.

А що в Європі?

Загалом еспресо в Україні дешевше, ніж у більшості міст Європи. У 2022 році журнал Travelbook проаналізував вартість еспресо у 400 меню 42 європейських столиць. Київ посів у ньому 29 сходинку із середньою ціною €1,35. Найбільша середня ціна кави – у Копенгагені, найменша – у столиці Албанії.

Середня ціна еспресо у європейських столицях у 2022 році

Середня ціна еспресо у європейських столицях у 2022 році

Дослідження проведене на основі меню понад 100 закладів харчування та візитів до них. Воно може бути неповним, ми будемо вдячні читачам за інформацію про інші українські заклади, які пропонують недешеве еспресо.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні