Категорія
Новини
Дата

Fitch погіршило кредитні рейтинги українських держбанків, міст та Укрзалізниці через загрозу російської агресії

Міжнародне агентство Fitch погіршило прогноз за рейтингами українських держбанків, «Укрзалізниці» та семи міст. Причина — посилення геополітичної напруги у відносинах із Росією.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Fitch Ratings знизило з «позитивного» на «стабільний» кредитний рейтинг «Укрзалізниці» і підтвердило РДЕ на рівні «B». Перегляд прогнозу відбувся через зниження довгострокового РДЕ України в іноземній валюті. Самостійний рейтинг УЗ оцінено у «B-».
  • Прогноз довгострокових РДЕ з «позитивного» на «стабільний» знижено і для семи українських міст: Харків, Львів, Миколаїв, Маріуполь, Київ, Одеса та Дніпро.
  • Прогноз рейтингів ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку також знижено з «позитивного» на «стабільний». Довгострокові РДЕ в іноземній та національній валюті агентство підтвердило на рівні «B».
  • Прогноз було змінено з урахуванням підвищених ризиків для зовнішнього фінансування, спричинених посиленням геополітичної напруги у відносинах із Росією, сказано у повідомленні агентства.

Контекст

Fitch Ratings 5 лютого знизило прогноз довгострокового РДЕ України в іноземній валюті з «позитивного» на «стабільний» і підтвердило рейтинг на рівні «B».

Очікування більш тривалого періоду загострення напруженості у відносинах з РФ, підвищений ризик конфлікту, обмежені умови фінансування, помірний відтік капіталу та ослаблення міжнародних резервів збыльшили ризики зовнішнього фінансування з часу попереднього огляду в серпні, заявили в агентстві.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні