Категорія
Новини
Дата

Гонконгська AMTD Digital обійшла за капіталізацією Goldman Sachs. Акції невеликої фінтех-компанії злетіли на 14 000%

Гонконгська фінтех-компанія AMTD Digital обійшла за ринковою капіталізацією такі великі банки, як Wells Fargo, Morgan Stanley і Goldman Sachs. Акції AMTD Digital раптово подорожчали на 14 000% – з $7,80 до $1100, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • AMTD Digital вийшла на біржу в Нью-Йорку всього три тижні тому, нині сукупна ринкова вартість її акцій класів А і В перевищила $203 млрд. При цьому на кінець лютого 2022 року її річна виручка становила всього $25 млн, а в компанії працювало 50 співробітників.
  • АMTD Digital наразі є пʼятою за величиною фінансовою компанією світу, поступаючись тільки Berkshire Hathaway, JPMorgan Chase, Bank of America та Industrial & Commercial Bank of China.
  • Однією з можливих причин здорожчання акцій може бути те, що для торгівлі доступна лише їх невелика кількість. «Вони сильно переоцінені. Низька кількість акцій у вільному обігу означає, що великим акціонерам легше підняти вартість акцій», – вважає аналітик Томас Ніп із Valuable Capital.

Контекст

Компанія була заснована у 2019 році під час поділу бізнесу AMTD Global Markets. Тоді AMTD Digital одержала всі фінтех-активи. Штаб-квартира розташувалась у Гонконгу. Фірма має заплутану структуру власності, яка веде до однієї людини – колишнього банкіра UBS Group Келвіна Чоя, громадянина Канади гонконгського походження.

AMTD Digital створила фінансово-технологічну платформу цифрових рішень у рамках екосистеми AMTD SpiderNet. Вона дає змогу стартапам на ранній фазі розвитку заощадити на впровадженні цифрових фінансових рішень.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні