Категорія
Новини
Дата

Інфляція в Росії сягне 13,4%. Це стане одним із найвищих показників на кінець року за два десятиліття – Bloomberg

У жовтні інфляція в Росії, як очікують експерти, досягла найнижчого рівня від початку вторгнення в Україну, хоча ризики зростають після часткової мобілізації, оголошеної Кремлем. Тож Bloomberg Economics прогнозує зростання цін на 13,4% до грудня, що стане одним із найвищих показників на кінець року за 20 років.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Мобілізація разом із ще більшим відпливом чоловіків за кордон порушує і без того слабкий споживчий попит, спонукаючи домогосподарства відкладати витрати. Офіційні дані, які мають бути опубліковані в середу, покажуть, що річна інфляція сповільнилася нижче 13% у жовтні, порівняно з піковим значенням майже 18% у квітні.
  • Але призов 300 000 чоловіків для участі в бойових діях, найімовірніше, посилить нестачу робочої сили та підвищить заробітну плату. Це становить загрозу для цін, на що Центральний банк Росії звернув увагу наприкінці минулого місяця, оскільки він уперше після нападу на Україну зберіг відсоткові ставки.
  • Центральний банк РФ тепер очікує, що інфляція завершиться цього року на рівні 12–13% і досягне 5–7% наприкінці 2023 року.
  • За словами опитаних агентством експертів, підвищення тарифів на комунальні послуги допоможе утримати інфляцію на рівні 12% чи вище до кінця року. Bloomberg Economics прогнозує зростання цін на 13,4% до грудня, що стане одним із найвищих показників на кінець року за два десятиліття.
  • Російський Центробанк попередив, що в найближчі місяці мобілізація «носитиме проінфляційний характер, оскільки вона посилить обмеження з боку пропозиції в економіці в цілому».

Контекст

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в РФ, про це він сказав у своєму зверненні до росіян. За словами міністра оборони Сергія Шойгу, Росія планує мобілізувати 300 000 резервістів. За даними ЗМІ, йдеться про 1 млн осіб.

Рішення президента РФ Володимира Путіна про вторгнення в Україну призвело до історичної втрати кількості населення його країни та прискорює демографічний крах Росії. Тисячі жертв на полі бою, мобілізація 300 000 росіян для участі у війні і ще більша втеча людей за кордон підривають цілі Путіна щодо стабілізації населення вже цього року.

Економісти Банку Росії вважають, що наказ Путіна про мобілізацію підірвав довіру споживачів та ділову активність і, ймовірно, чинитиме тиск на економіку найближчими місяцями.

Витрати на мобілізацію Росії та вплив західних санкцій можуть призвести до провалу в прогнозах уряду щодо бюджету та виснаження резервів Москви до найнижчого рівня за останні роки, пише Reuters із посиланням на розрахунки аналітиків.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні