Категорія
Новини
Дата

Philips додатково скоротить 6000 робочих місць. Раніше компанія анонсувала звільнення 4000 співробітників

Голландська компанія Philips скоротить ще 6000 робочих місць по всьому світу, або близько 8% від загальної кількості співробітників, щоб протистояти інфляції та потенційним витратам, повʼязаним із відкликанням деяких товарів, пише Reuters. Звільнення персоналу, половину з яких буде здійснено цьогоріч, йдуть на додачу до 4000 скорочень робочих місць, про які вже було оголошено минулого року.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Половину робочих місць буде скорочено цього року, повідомила компанія, додавши, що іншу половину – до 2025 року.
  • У результаті нової реорганізації загальна кількість співробітників, про яких оголосив останніми місяцями новий генеральний директор Рой Джейкобс, скоротиться до 10 000 осіб, або близько 13% нинішнього штату співробітників Philips.
  • Акції Philips зросли на 5,5%, чому сприяв прибуток за четвертий квартал, який виявився набагато кращим, ніж очікувалося.
  • Скоригований показник EBITA за останні три місяці 2022 року становив €651 млн, що майже стабільно порівняно з €647 млн роком раніше, тоді як аналітики під час опитування, проведеного компанією, в середньому передбачали, що він упаде до €428 млн.
  • Порівняні продажі зросли на 3% замість прогнозованого аналітиками падіння на 5%, оскільки поточні проблеми з ланцюжком поставок ослабли.
  • Але, незважаючи на покращення ситуації з нестачею компонентів, яка турбувала Philips більше року, компанія заявила, що ланцюжок поставок залишається складним і лише поступово покращуватиметься. Очікується, що у 2023 році це призведе до низького порівняльного зростання продажів за високої однозначної маржі, йдеться у повідомленні.
  • Наприкінці минулого року у Philips працювало близько 77 000 осіб.

Контекст

Технологічні компанії збільшили чисельність персоналу під час пандемії, але були змушені скоротити штат у звʼязку зі зменшенням доходів від реклами та хиткими економічними перспективами. Amazon.comMeta та Microsoft Corp. були одними з найбільших компаній, які нещодавно оголосили про скорочення штату, тоді як Alphabet Inc., материнська компанія Google, заявила в пʼятницю, що скоротить близько 12 000 робочих місць, що становить понад 6% її глобальної робочої сили. Spotify Technology SA планує звільнити 6% штату, або приблизно 600 співробітників.

Німецька компанія SAP планує скоротити до 3000 робочих місць по всьому світу, або близько 2,5% своєї робочої сили. Рішення ухвалили після різкого падіння прибутку найбільшої в Європі компанії – розробника програмного забезпечення.

За даними консалтингової компанії Challenger, Gray & Christmas Inc., найбільша кількість скорочень робочих місць у 2022 році відбулася у технологічному секторі – 97 171 за рік, що на 649% більше, ніж у попередньому році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні