Категорія
Новини
Дата

Росія у липні зупинить газопровід «Північний потік» на плановий ремонт

Компанія Nord Stream AG зупинить газопровід «Північний потік» в липні для планового ремонту, йдеться в повідомленні оператора газопровода.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • З 11 по 21 липня Nord Stream AG тимчасово зупинить обидві нитки газопроводу «Північний потік» для проведення планових профілактичних робіт. 
  • Компанія анонсувала тестування механічних компонентів та систем автоматизації.
  • Графік та план робіт були заздалегідь узгоджені з партнерами Nord Stream AG з транспортування газу вище та нижче потоком, заявив оператор.

Контекст

14 червня «Газпром» заявив, що знизить прокачування газу газопроводом «Північний потік» на 40% – з планових 167 до 100 млн куб. м на добу. Компанія послалася, зокрема, на затримки з поверненням з ремонту обладнання для компресорної станції «Портова» у Виборзі. 15 червня «Газпром» повідомив, що через проблеми на «Портовій» знизить прокачування газу до 67 млн куб. м на добу (60% від планового показника). Російська компанія оголосила, що може забезпечити транспортування лише 100 млн кубометрів газу на добу замість звичайних 167 млн кубометрів. У Європі це назвали шантажем.

Раніше у разі ремонту газопроводу «Північний потік» «Газпром» збільшував заявку на транзит газу територією України. Наразі РФ не бронювала додаткових потужностей. В «Нафтогазі» заявляли, у липні планують подати позов до Стокгольмського арбітражного суду на «Газпром» через скорочення транзиту нижче за законтрактовані обсяги.

У червні ЄС вперше отримав більше природного газу морськими шляхами зі США, ніж через трубопроводи з РФ, повідомив директор Міжнародного енергетичного агентства.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні