Угорщина єдина не відкликала односторонні обмеження агроімпорту з України – Єврокомісія /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Угорщина єдина не відкликала односторонні обмеження агроімпорту з України – Єврокомісія

Getty Images

Угорщина залишається єдиною з країн – сусідів України, що зберегла односторонні обмеження проти українського сільськогосподарського імпорту, повідомила речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсіа Феррер, пише «Укрінформ».

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • «Є все ще одна країна, яка не скасувала одноосібні заходи проти аграрного експорту з України… Країна, яка цього не зробила, – Угорщина», – зазначила речниця Єврокомісії.
  • Вона нагадала, що 28 квітня Єврокомісія погодила з чотирма країнами – сусідами України – Болгарією, Угорщиною, Польщею і Словаччиною – пакет заходів, який мав виконуватися після того, як згадані країни скасують свої одноосібні дії проти аграрного імпорту з України.
  • Цей пакет також включав пряму допомогу для фермерів, що постраждали, в п’яти країнах, включаючи Румунію.
  • «На цей момент ми все ще чекаємо на усунення певних односторонніх заходів, які були запроваджені до того, як ми зможемо зробити наступний крок», – заявила Феррер.

Контекст

Починаючи з 15 квітня ПольщаУгорщинаСловаччина та Болгарія по черзі заборонили імпорт агропродукції з України. Єврокомісія обіцяла новий пакет підтримки аграріїв загальною вартістю €100 млн та активацію надзвичайних захисних заходів відповідно до чинного регламенту про автономні торговельні заходи для пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи, імпорт яких з України тимчасово заборонений.

Європейська комісія з 2 травня до 5 червня цього року заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку й насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Протягом цього періоду агропродукцію можна, як і раніше, постачати до інших країн – членів блоку.

Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія 11 травня звернулися до Європейської комісії із закликом запропонувати механізми захисту для аграріїв від напливу агропродукції з України. Про це пише «Укрінформ» із посиланням на мінсільгосп Польщі.

НБУ підрахував, що проблеми «зернового коридору» й обмеження імпорту агропродукції сусідніми країнами можуть коштувати Україні до $800 млн на місяць.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні