ВВП у $1 трлн за десять років та ставка на підприємців. Уряд планує представити нову економічну модель /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ВВП у $1 трлн за десять років та ставка на підприємців. Уряд планує представити нову економічну модель

Getty Images

Україні необхідна нова економічна модель, яка дозволить збільшити ВВП за десять років до $1 трлн, повідомив прем'єрміністр Денис Шмигаль на засіданні уряду. За його словами, Міністерство економіки представить комплексну стратегію нової економіки України. 

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За його словами, провідну роль у цій економічній моделі відіграватимуть приватний капітал та підприємці.
  • Шмигаль додав, що роль держави в економіці буде кардинально зменшена, буде продовжена приватизація та завершена реформа корпоративного управління, проведена радикальна дерегуляція, оцифровані всі послуги та сервіси для бізнесу.
  • Премʼєр повідомив, що Україна робитиме ставку на переробку. «Не експорт сировини, а експорт готової продукції. Включення України у європейські та глобальні ланцюги виробництва», – сказав він.
  • Він також зазначив, що в пріоритетах уряду забезпечити: надання всіх послуг для людей та бізнесу онлайн, компактний державний апарат і створення Центру уряду.

Контекст

Реальний ВВП України за 2022 рік впав на 29,1%, свідчить оперативна оцінка Державної служби статистики. За підсумками 2021-го економіка України зросла на 3,4%. Падіння ВВП у першому кварталі сягнуло 14,9%, у другому – 36,9%, у третьому – 30,6%, у четвертому – 31,4%. Загалом за 2022 рік реальний ВВП України впав на 29,1%.

Номінальний ВВП України за 2022 рік досяг 5,19 трлн грн. 

У травні Спілка українських підприємців (СУП) представила програму розвитку економіки «Десять по десять», яка передбачає зростання ВВП від 10% на рік, йдеться у заяві підприємців, яку оприлюднив співзасновник UBC Group Ігор Гуменний. В СУП зазначили, що для досягнення цього показника Україні необхідно створити найкращі умови для ведення бізнесу в Європі.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні