Інформація про Varus

Виторг 13 млрд грн, ритейл

Varus /Varus
Прибуток 116 млн грн
49 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування
2003
Керівник
Наталія Азюковская
Власник
Валерій Кіптик, Руслан Шостак
Кількість працівників
8900
Річний приріст виторгу
7%
Центральний офіс
Дніпро

30 стійких компаній

Війна скоротила мережу VARUS на 13 магазинів – до 97, підрахували у дослідницькій компанії GT Partners Ukraine. Дві торговельні точки залишаються під тимчасовою окупацією в Енергодарі та Херсоні, решту, зокрема в Донецькій області, зачинено. На паузі масштабування формату to go, який компанія запустила у 2021 році. Разом з тим торговельна площа магазинів VARUS зменшилася найменше з усіх продуктових ритейлерів – на 8,1%, свідчать дані GT Partners Ukraine (на червень 2022 року). І це попри зменшення логістичних потужностей: під Броварами компанія втратила холодильний склад, а в Дніпрі російська ракета влучила у склад з обладнанням.

Мережа змінила підходи до управління товарними запасами. Якщо раніше VARUS резервував товари на місяць, то тепер сток має покривати двомісячну потребу. Крім цього, компанія збільшила частку локальних продуктів в асортименті.

100 найбільших приватних компаній 2021

Наприкінці 2020 року мережа з Дніпра відкрила сотий магазин. А вже влітку 2022‑го власники планують мати 200 торгових точок. Розвиток мережі прискорює зміна споживацької поведінки – люди віддають перевагу магазинам біля дому. Щоб задовольнити попит, VARUS будує супермаркети площею 300–700 кв. м і переформатовує великі магазини. У кількох з них частину торговельних залів виділили під робочу зону для збирачів онлайн‑замовлень, аби скоротити кількість несвоєчасно зібраних пакунків (35% від усіх замовлень). Наступного року VARUS планує відкрити dark store, що дозволить знизити частку затримок до 1–2%. VARUS співпрацює із сервісом Glovo і тестує власну доставку.

100 найбільших приватних компаній 2020

Назва VARUS складається з перших складів імен своїх власників – Валерія Кіптика і Руслана Шостака з Дніпра. У мережі 95 продуктових супермаркетів у 25 містах. За цим показником компанія входить до десятки найбільших у країні. Влітку 2020 року VARUS відкрив у київському регіоні чотири супермаркети нового формату To Go. Це невеликі торгові зали, в яких представлено обмежений асортимент товарів, значна їхня частина – готові страви. У 2019 році VARUS запустив програму диджиталізаціі. Завдяки платформі Corezoid чеки в магазинах виводяться онлайн, карта лояльності інтегрована у Viber.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Wexler Group /Freepik
Виторг 13 млрд грн
Збиток 50 млн грн
Астарта
Виторг 12,8 млрд грн
Прибуток 265 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд