Інформація про Varus

Виторг: 14,6 млрд грн (2022 рік), Ритейл

Varus /Varus
Збиток: 42 млн грн (2022 рік)
49 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування
2003
Керівник
Наталія Азюковская
Власник
Валерій Кіптик, Руслан Шостак
Кількість працівників
7000
Річний приріст виторгу
7%
Центральний офіс
Дніпро

30 стійких компаній

Війна скоротила мережу VARUS на 13 магазинів – до 97, підрахували у дослідницькій компанії GT Partners Ukraine. Дві торговельні точки залишаються під тимчасовою окупацією в Енергодарі та Херсоні, решту, зокрема в Донецькій області, зачинено. На паузі масштабування формату to go, який компанія запустила у 2021 році. Разом з тим торговельна площа магазинів VARUS зменшилася найменше з усіх продуктових ритейлерів – на 8,1%, свідчать дані GT Partners Ukraine (на червень 2022 року). І це попри зменшення логістичних потужностей: під Броварами компанія втратила холодильний склад, а в Дніпрі російська ракета влучила у склад з обладнанням.

Мережа змінила підходи до управління товарними запасами. Якщо раніше VARUS резервував товари на місяць, то тепер сток має покривати двомісячну потребу. Крім цього, компанія збільшила частку локальних продуктів в асортименті.

100 найбільших приватних компаній 2021

Наприкінці 2020 року мережа з Дніпра відкрила сотий магазин. А вже влітку 2022‑го власники планують мати 200 торгових точок. Розвиток мережі прискорює зміна споживацької поведінки – люди віддають перевагу магазинам біля дому. Щоб задовольнити попит, VARUS будує супермаркети площею 300–700 кв. м і переформатовує великі магазини. У кількох з них частину торговельних залів виділили під робочу зону для збирачів онлайн‑замовлень, аби скоротити кількість несвоєчасно зібраних пакунків (35% від усіх замовлень). Наступного року VARUS планує відкрити dark store, що дозволить знизити частку затримок до 1–2%. VARUS співпрацює із сервісом Glovo і тестує власну доставку.

100 найбільших приватних компаній 2020

Назва VARUS складається з перших складів імен своїх власників – Валерія Кіптика і Руслана Шостака з Дніпра. У мережі 95 продуктових супермаркетів у 25 містах. За цим показником компанія входить до десятки найбільших у країні. Влітку 2020 року VARUS відкрив у київському регіоні чотири супермаркети нового формату To Go. Це невеликі торгові зали, в яких представлено обмежений асортимент товарів, значна їхня частина – готові страви. У 2019 році VARUS запустив програму диджиталізаціі. Завдяки платформі Corezoid чеки в магазинах виводяться онлайн, карта лояльності інтегрована у Viber.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Wexler Group /Freepik
Виторг 13 млрд грн
Збиток 50 млн грн
Астарта
Виторг 12,8 млрд грн
Прибуток 265 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд