Уряд продовжив дію механізму покладання соціального обов’язку на ринку природного газу до середини квітня 2024 року, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Таким чином тарифи на тепло для населення в новому опалювальному сезоні залишаться незмінними.
Ключові факти
- «Забезпечуємо незмінність тарифів на тепло для населення в новому опалювальному сезоні. «Нафтогаз» буде й надалі реалізовувати газ постачальникам тепла для населення за фіксованою ціною – 7400 грн за тисячу кубічних метрів», – заявив очільник уряду.
- За словами Шмигаля, сьогоднішнє рішення є частиною комплексних заходів з підготовки до зими.
Ключові факти
«Нафтогаз» – найбільша компанія в Україні, яка видобуває, зберігає та постачає природний газ і нафту. До складу компанії входять «Укргазвидобування», «Укртрансгаз», «Укртранснафта» та «Укрнафта».
«Нафтогаз» завершив 2022 рік зі збитком близько 40 млрд грн. Про це голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов сказав в ефірі «Business Breakfast із Володимиром Федоріним».
У грудні 2022-го голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов в інтервʼю Forbes розповів, що після закінчення війни тарифи на газ для населення мають бути ринковими. Підвищення тарифів буде поступовим і триватиме один-три роки. Це буде поступовий перехід з обовʼязковою підтримкою тих, хто цього потребує, через адресну монетизацію субсидій, каже очільник НАК.
Наприкінці липня віцепремʼєр – міністр відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що Кабінет міністрів планує продовжити дію спецзобовʼязань на ринку газу з пільгового постачання підприємствам теплокомуненерго до 15 квітня 2024 року. Також уряд мав намір знизити базову ціну постачання НАК «Нафтогаз України» вдвічі.
![«Поки Росія продає газ, Австрія його купуватиме». Відень дуже сильно сидить на газовій голці РФ, але країні доведеться злізти з неї. Розбір NYT /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/f/6a/92151148-d010c5f585619bce3c33afe3710666af.jpg?v=8118_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.