Категорія
Новини
Дата

Nasdaq заявила про делістинг акцій Yandex та інших найбільших російських інтернет-компаній

Компанія Yandex, зареєстрована в Нідерландах, отримала повідомлення про делістинг із біржі Nasdaq, йдеться в повідомленні біржі. За даними «Медузи», таке саме повідомлення отримали компанії ЦИАН, Ozon, Qiwi і HeadHunter.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Так, Yandex отримала письмове повідомлення про рішення про делістинг цінних паперів компанії з біржового списку Nasdaq Global Select Market.
  • Серед причин вказані «геополітичні обставини, які продовжують впливати на Росію, та їхній потенційний вплив на компанію залишаються незмінними». 
  • Nasdaq призупинила торгівлю цінними паперами низки компаній з істотною діяльністю в Росії, зокрема акціями Yandex N.V. класу А, 28 лютого 2022 року.
  • «Медуза» пише, що Нью-Йоркська фондова біржа (NYSE) і біржа Nasdaq в ніч на 16 березня оголосили про примусовий делістинг цінних паперів не лише Yandex, а також ЦИАН, Ozon, Qiwi та HeadHunter. Якщо рішення не вдасться оскаржити, цінні папери цих російських компаній будут виключені з лістинга з 24 березня. 

Контекст

28 квітня російська Yandex домовилася про угоду з продажу своїх новинних сервісів – «Дзен» та «Новини» – холдингу VK. 1 березня колишній керівник «Яндекс.Новини» Лев Гершензон назвав її «ключовим елементом у приховуванні інформації про війну» та закликав співробітників звільнитися. У відповідь керівний директор Yandex Тигран Худаверян написав, що пріоритет компанії – це безпека її співробітників та робота сервісів. «Через ці причини ми не можемо вилізти на броньовик», – сказав Худаверян.

Холдинг VK із недавнього часу перебуває фактично під державним контролем: у грудні 2021 року мільярдер Алішер Усманов продав контрольну частку страховій групі «Согаз», якою володіє Юрій Ковальчук. Цього олігарха, давно знайомого з Путіним, називають «генералом дезінформаційної війни» і, за повідомленнями низки журналістів, зараз Ковальчук – чи не єдиний, хто має прямий доступ і вплив на Путіна.

Після угоди новим керівником VK став Володимир Кірієнко, син першого заступника керівника адміністрації президента РФ. Разом із батьком він фігурує в міжнародних санкційних списках. Компанія теж переживає не найкращі часи: в першому кварталі 2022-го її виторг зріс усього на 9%, це найменший показник за багато років. Водночас чистий збиток зріс у сім разів, до 7,3 млрд рублів, або близько $100 млн за поточним курсом.

Материнська Yandex найвідомішої російської технологічної компанії «Яндекс» хоче розірвати звʼязки з цією країною, щоб убезпечити свій новий бізнес від наслідків війни в Україні, пише The New York Times. Голландська холдингова компанія Yandex перенесе свої нові технології на ринки за межами Росії і продасть свій бізнес у країні, включаючи популярний інтернет-браузер, службу доставки їжі і програми для виклику таксі, кажуть джерела. План компанії спрямований на те, щоб захистити себе від внутрішнього ринку, і свідчить про істотний вплив західних санкцій на колись процвітаючий технологічний сектор Росії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні