Категорія
Новини
Дата

Прибуток Apple зростає, попри зниження виручки і попиту на продукти. Усе завдяки рекордним продажам в App Store, iCloud і Apple Music

В останньому кварталі Apple показала стійкі фінпоказники, оскільки кількість платних підписників на її набір цифрових послуг перевищила 1 млрд користувачів у всьому світі, що допомогло збільшити прибуток порівняно з минулим роком, навіть попри зниження загальної виручки на 1% – до $81,8 млрд, пише Financial Tiimes.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Компанія заявила, що виручка впала до $81,8 млрд, що є третім падінням поспіль у річному обчисленні, але трохи вище за прогнози у $81,7 млрд, згідно Refinitiv.
  • Чистий прибуток виріс на 2,3% – до $19,9 млрд, що значно випередило прогнози Волл-стріт, згідно з якими він мав впасти на 3,6% – до $18,7 млрд. Прибуток на акцію також підскочив на 5% – до $1,26, випередивши прогнози на рівні $1,2.
  • Акції Apple, які цього року зросли більш ніж на 50% і перевищили $3 трлн, впали на 2,2% після торгів. Деякі аналітики вказали на падіння продажів як причину. 
  • Продажі iPhone, Mac та iPad були нижчими, ніж рік тому. Зокрема, продажі iPad впали на 20%. Продажі iPhone, на які припадає 48% виручки, впали на 2,4%. Продажі пристроїв, таких як AirPods і Apple Watch, зросли на 2,5%.
  • Виручка підрозділу послуг Apple, отримана від продажів в App Store та цифрових пропозицій, зокрема iCloud та Apple Music, зросла на 8% порівняно з минулим роком і досягла рекордного рівня в $21,2 млрд, а кількість підписників зросла на 150 млн. 
  • За даними Bloomberg, Apple зіткнулася з найтривалішим уповільненням продажів за останні десятиліття через падіння попиту на iPhone.

Контекст

Apple зіткнулася з труднощами в попередні два квартали через поєднання «значних» збоїв у ланцюжку поставок у Китаї в грудневому кварталі та «жорсткішої» макроекономічної ситуації в березневому періоді, включаючи міжнародну виручку, яка знизилася через сильний долар. 

5 червня акції Apple досягли нового історичного максимуму – вони зросли на 1,82%, до $184,27, свідчать дані біржі NASDAQ. Попередній максимум зафіксовано 4 січня 2022 року на рівні $182,94. Apple – найбільша за ринковою вартістю публічна компанія, на частку якої припадає близько 7,5% ваги індексу S&P 500. Підйом акцій Apple відбувся після зльоту NVIDIA в 2023-му на тлі оптимізму щодо сфери застосування штучного інтелекту. Це на короткий час спричинило те, що капіталізація виробника чипів перевищила $1 трлн.

30 червня стало відомо, що Apple Inc. знаходилась на межі того, щоб стати першою компанією, яка колись досягла ринкової вартості в $3 трлн.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні