Продажі Volkswagen впали до 11-річного мінімуму через нестачу чипів
Категорія
Новини
Дата

Продажі Volkswagen впали до 11-річного мінімуму через нестачу чипів

Автовиробник Volkswagen AG очікує, що усунення проблем із постачанням та існуючі замовлення підвищать продажі цього року, навіть незважаючи на те, що брак напівпровідників у 2022 році призвів до 11-річного мінімуму поставок, пише Bloomberg.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Продаж групи впав на 7% до 8,3 млн автомобілів після того, як через обмеження поставок зупинилися заводи, заявив у четвер найбільший автовиробник Європи. Volkswagen вказав на велику кількість замовлень у 1,8 млн автомобілів у Західній Європі, який допоможе компенсувати спад.
  • «Це вселяє в нас впевненість у 2023 році, незважаючи на погіршення макроекономічних показників і дефіцит поставок, що триває, – йдеться в заяві глави групи продажів VW Хільдегард Вортманн. – Очікується, що останні поступово покращуватимуться протягом року».
  • Після проблем з чипами, доставкою і сировиною, що затягнулися, автовиробники зіткнулися з погіршенням прогнозів, особливо в Європі, де високі ціни на енергоносії розпалюють рекордну інфляцію. Проте, замовлення повинні допомогти збільшити прибуток до середини року.
  • У четвертому кварталі зниження тиску на закупівлі призвело до збільшення поставок у Західній Європі на 28%, а продажі в Китаї зросли на 9,4%. Відновлення останніми місяцями минулого року виявилося недостатнім, щоб компенсувати зниження в обох ключових регіонах у першому півріччі. Продажі Volkswagen у Китаї, його найбільшому ринку, впали на 3,6% на тлі побоювань, що західні автовиробники поступаються позицією місцевим конкурентам, особливо щодо електромобілів.
  • Постачання електромобілів зросли на 26% до 572 100 автомобілів, що становить 6,9% від загальної кількості, не дотягнувши до мети VW від 7% до 8%. Найпопулярнішими моделями були VW ID.4 і Audi e-tron.

Контекст

У грудні минулого року Volkswagen фіксував зниження продажів електромобілів у Європі через високі ціни на енергоносії, хоча зростання в США допомагає компенсувати уповільнення.

Німецький виробник спортивних авто Porsche у 2022 році поставив клієнтам 309 884 автомобілі, що на 3% більше, ніж попереднього року, свідчать дані компанії із німецького Штутгарта. Поставки в Європі зросли на 7%, сягнувши 62 685 авто.

Продажі концерну BMW у четвертому кварталі зросли на 10,6%, цьому сприяло усунення проблем у ланцюжку постачань, який постраждав від війни в Україні та карантину в Китаї.

Британський виробник автомобілів класу люкс Bentley повідомив про рекордний продаж авто в 2022 році. Водночас високий попит компенсував падіння на 9% у Китаї, викликане коронавірусними обмеженнями.

У 2022 році південнокорейська компанія Hyundai Motor Co та дочірня компанія Kia Corp продали 6,85 млн автомобілів, що приблизно на 4% менше їх загальної мети в 7,16 млн, в основному через проблеми, зокрема, нестачу чипів та компонентів. Автовиробники заявили, що планують глобальний продаж у 7,52 млн автомобілів цього року.

Автовиробники страждатимуть від нестачі чипів щонайменше до кінця 2023 року. Цього року світова автомобільна промисловість зіткнеться з нестачею напівпровідників, оскільки перехід на електромобілі прискорюється, попереджають провідні автомобільні групи та виробники мікросхем, пише Financial Times.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні