Категорія
Новини
Дата

В Україні запускають пілотний проєкт «е-Архів», планують оцифрувати документи держорганів

Міністерство юстиції та Державна архівна служба презентували пілот проєкту «е-Архів», повідомляє Міністерство цифрової трансформації. Документи державних органів влади зберігатимуться в електронних архівах.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Архівну інформацію відцифрують та внесуть у систему документообігу. «Державним даним більше не загрожуватимуть життєві обставини. Це особливо важливо під час війни. Оскільки ворог намагається знищувати цінні для українців папери», – повідомили у відомстві.
  • Тестування проєкту проходило в системі «АСКОД». На першому етапі було сформовано та передано окремі електронні документи Міністерства юстиції на зберігання до архіву Мін’юсту та Центрального державного аудіовізуального й електронного архіву.
  • Надалі проєкт планують масштабувати на всі органи влади, а згодом – і на інші організації.

Контекст

Пілотний проєкт реалізовано Мін’юстом разом із Держархівслужбою, Мінцифри, проєктом ЄС Pravo-Justice та іншими партнерами.

У квітні стало відомо, що Міністерство цифрової трансформації планує оцифрувати Державну службу статистики. Аудит розпочався 2021-го, активна розробка – під час повномасштабної війни. Видима користувачам частина проєкту – новий портал Держстату. Його планують запустити у другій половині 2023 року. За лаштунками – реорганізація адміністративної структури, створення внутрішньої IT-системи для збору й обробки інформації, перенос історичних даних за понад три десятиліття незалежності. 

Кошторис від консалтингу до реалізації – близько 55 млн грн. Фінансування – за рахунок програми EGAP, яку підтримує уряд Швейцарії. Розробка – силами EPAM, найбільшого в країні IT-гравця. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні